V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý proti Oldřichu Kaiserovi v thrilleru, který se vám zadře pod kůži.

Na opuštěné mýtině najde lesní správce ležet bezvládné tělo muže. Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal, ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera. Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti a trojice mladíků, která rozhodně nemá čisté svědomí.

Vendeta je dynamický, napínavý a nebývale fyzický thriller, který se dotýká zásadních společenských témat a současně dokáže být přístupný většinovému divákovi. Scénáristou a režisérem je debutující Miroslav Ondruš, oporu měl ve zkušeném týmu – kameramanem je Martin Štrba (Občanský průkaz, Děti noci), architektem Jan Vlasák (Kuky se vrací, Tmavomodrý svět), o střih se postaral Marek Opatrný (Normal, Kdopak by se vlka bál) a hudbu složil Petr Ostrouchov (Občanský průkaz, Želary).

Snímek nominovaný na čtyři České lvi měl premiéru 24. listopadu 2011. Momentálně je dostupný online na Netflixu.

Trailer

Galerie

Plakáty