AUDIO

Planet Dark startuje svoji původní tvorbu. Kromě webu, YouTube a sociálních sítí nás nově najdete i v audio podobě na všech vašich oblíbených platformách. Vydejte se s námi po stopách nadpřirozených běsů z českého folkloru, poslechněte si to nejdůležitější, co hýbe světem temných žánrů a nalaďte si naši kolekci mluvené hrůzy. Poslouchejte náš audio kanál, ať vám nic neuteče. Najdete nás na

APPLE PODCASTS // SPOTIFY // GOOGLE PODCAST // STITCHER // DEEZER


VIDEO

Kultovní klasiky, béčkové krváky, temné kraťasy, oceňované indie horory i žánrovky pro celou rodinu. Souběžně s audio sekcí pro vás připravujeme nový VOD kanál Planet Dark, kde najdete svoji pravidelnou dávku temných filmů. Zatím si u nás můžete pustit trojici oceňovaných hororových kraťasů z českých luhů a hájů.


LESAPÁN / 20 min. / 2015 / Česká republika
Režie: Pavel Soukup
Scénář: Petr Koubek
Kamera: Václav Tlapák
Hudba: Daniel Patras
Hrají: Vladimíra Havlíčková, Marek Pospíchal

V lese by se každý měl sklonit před jeho pánem. Kdo mu ale vládne? Myslivec nebo tajemný protivník, co se vynořil přímo z tajuplného nitra lesa? Střet rozumu s živelností je nevyhnutelný.
Lesapán je baladický horor režiséra Pavla Soukupa a scénáristy Petra Koubka natočený z lásky ke Karlu Jaromíru Erbenovi.


SVĚTLONOŠ / 25 min. / 2005 / Česká republika
Scénář a režie: Václav Švankmajer
Kamera: Martin Štěpánek
Zvuk: Ondřej Ježek

Na město padne nekonečná noc. Aby znovu přišel den, musí se odvážný hrdina vydat do děsivého labyrintu. Světlonoš je překlad latinského Lucifer, což o tomhle atmosférickém krátkometrážním filmu režiséra Václava Švankmajera vypovídá hodně.


RUCHOTH RAOTH / 20 min. / 2017 / Česká republika
Scénář a režie: Emil Křižka
Kamera: Ryszard Perzynski
Hudba: Petr Kubelík
Hrají: Štěpán Kozub, Alena Sasínová-Polarczyk

Smrt je nedílnou součástí našeho bytí. Co se však stane, když nás trýznivé výčitky uvězní v bludném kruhu nevědomí jen proto, aby vše bylo snesitelnější?
Termín Ruchoth Raoth v démonologii označuje duše zemřelých zlých lidí. Svým vlastním démonům se musí postavit i hrdina filmu, aby našel sám sebe a osvobodil svou duši.
Krátkometrážní horor Emila Křižky slavil úspěch na filmových festivalech po celém světě a z Las Vegas si dokonce odnesl cenu za nejlepší herecký výkon.