THE ELEVATOR GAME: Městská legenda o výtahovém rituálu se dočká filmového zpracování

Tahle jízda výtahem vás vezme rovnou do pekla

Už jste slyšeli o „výtahové hře“? Tajemném rituálu pro jednoho hráče, který vás vezme do jiného světa? Tato moderní městská legenda vznikla ve východoasijských zemích před více než deseti lety a od té doby se stala doslova internetovou senzací. Cesta do jiné dimenze prostřednictvím mačkání tlačítek konkrétních pater inspirovala celou řadu strašidelných příběhů nebo komiksů a pravidelně plní obsahy sociálních sítí a youtubových kanálů. Nejedna teorie ji dokonce spojuje se záhadnou smrtí vysokoškolačky Elisy Lam. Online fenoménu si všimli i filmaři a chystají podle něj nadpřirozený horor nazvaný jednoduš THE ELEVATOR GAME.

Filmovou adaptaci výtahového rituálu natočí žánrový veterán Michael Goi. Fanoušci televizního hitu American Horror Story si ho jistě budou pamatovat jako kameramana prvních pěti sezón a režiséra několika vybraných epizod. Mimoto je autorem virálního thrilleru Megan Is Missing, námořního hororu Mary a podílel se také na populárním čarodějnickém seriálu Sabrinina děsivá dobrodružství nebo remaku kultovní klasiky The Town That Dreaded Sundown.

Podle první synopse bude The Elevator Game sledovat introvertního mladíka, který pátrá po ztracené sestře. Když se dozví, že v den svého zmizení hrála výtahovou hru, sám se rozhodne rituál podstoupit. Brzy zjistí, že všechna internetová varování mají svůj důvod, a že obávaná žena, která obvykle do výtahu nastupuje v 5. patře, rozhodně není, čím se zdá být.

Scénář k nadpřirozenému hororu napsal Travis Seppala, tvůrce právě dokončované upířiny Captive. Snímek vznikne v produkci osvědčené společnosti AMP International (Amulet, Démon zatracení) a nově založeného studia Fearworks. Producent James Norrie (The Void) se nechal slyšet, že scénář k projektu považuje za to vůbec nejstrašidelnější, co kdy četl. Na to konto režisér Goi dodal, že čím bylo Psycho pro sprchy, bude jejich film pro výtahy. Cílem je prý vyděsit diváky natolik, aby po zhlédnutí snímku chodili raději po schodech. Tak snad nepůjde jen o plané sliby.

Michael Goi na place první řady American Horror Story