Temné drama v hlavní roli s nečekaně maniakálním Štěpánem Kozubem a labilní hrdinkou v podání Pavly Gajdošíkové. Kateřina s Robertem vychovávají malou dcerku v luxusní vile, těžko však jejich domácnost nazvat harmonickou. Dospělý Viktor žije s matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejich soužití však není o nic zdravější. Osudy dvou dysfunkčních rodin se protnou v ambiziozní temné příběhové mozaice, která si Lynchovsky pohrává s divákovou potřebou vytvářet si domněnky o tom, kdo je oběť a kdo pachatel.

Premiéra 4. listopadu 2021. Kde všude se hraje, zjistíte v odkazu. Jde o poslední projekce, které se v roce 2021 uskuteční. Vzhledem k současné koronavirové situaci se snímek vrátí zpátky do kin na jaře 2022, kdy promítání doprovodí i filmová delegace.

Hrana zlomu je prvním filmovým titulem, který vznikl pod hlavičkou Planet Dark Original. Stojí za ním společnost Bionaut a producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál. Tíživý snímek na pomezí thrilleru a hororu je celovečerním debutem režiséra a scénáristy Emila Křižky, autora oceňovaného krátkometrážního hororu Ruchoth Raoth, a jeho prvotina přináší nebývale temnou tuzemskou podívanou, jaká v české kinematografii nemá obdoby.

Filmový soundtrack dotahující znepokojivou atmosféru snímku najdete na hudební platformě Spotify. Jeho autorem je experimentálního hudebník Jakub Rataj. Součástí je také titulní píeň Kdybych, kterou nazpívala ostravská zpěvačka a textařka Barbara Kanyzová společně s hercem Štěpánem Kozubem.

VŠE O FILMU HRANA ZLOMU NAJDETE TADY

Režisérův předcházející krátkometrážní horor Ruchoth Raoth si můžete pustit na našem YouTube kanálu nebo přímo pod tímto odkazem.

Trailer

Filmový song

Galerie

Plakát