Každá pohádka má za sebou děsivý příběh plný strachu a nebezpečí. My vám ho řekneme v hororově laděné dokumentární sérii JINACÍ, která jde po stopách českých strašidel, hledá jejich kořeny, vysvětlení i další legendy. Podcast je předvojem a zároveň doslovem ke vznikajícímu televiznímu seriálu Jinací, který naváže na úspěšný krátkometrážní snímek Lesapán. Audio sérii píše scénárista Petr Koubek (Lesapán, Dáma a Král) společně s dramaturgem a producentem Vratislavem Šlajerem (Shoky & Morthy, Hrana zlomu) a na projektu se podílí přední znalec českého folkloru, docent Petr Janeček (Černá sanitka, Krvavá Máry). Kompletní seriál bude mít premiéru v roce 2022.

Fakta, mýty i skutečné příběhy na pozadí české lidové slovesnosti poslochejte ve všech vaši oblíbených aplikacích na podcasty.

APPLE PODCASTS // SPOTIFY // GOOGLE PODCAST // STITCHER // DEEZER

Vše o sérii Jinací najdete tady

EPIZODY:

Jinací #1: Můra
Zlý sen, který nás dusí i s otevřenýma očima. Můra. Kde se vzala, jak vypadá a dá se před ní bránit? Jak se na můru dívá folklor, medicína, ale i lidé, kteří se s ní setkali?

Jinací #2: bonusová epizoda Krvavá nevěsta
Straší na dálnici D1 Krvavá nevěsta? Bonusový díl, který vznikl u příležitosti premiéry filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce, představuje legendu o Devíti křížích. Vyvražděná svatba, duch zavražděné nevěsty, ale taky nejnebezpečnější úseky dálnice. Můžou za tamní úmrtí neukáznění řidiči, geopatogenní zóny, nebo neklidné duše zemřelých?

Plakát