ŽIVÍ MRTVÍ: Trailer bonusových epizod slibuje vyhrocené finále 10. řady


Šest nových příběhů, jeden společný osud. První trailer představuje „půl sezónu“ extra epizod, kterými stanice AMC hodlá rozšířit desátou řadu zombie hitu ŽIVÍ MRTVÍ. A jak se zdá, nepůjde jen o nějaký bonusový obsah, ale dočkáme se rovnou plnohodnotného zážitku.

Nové díly se zaměří na všechny přeživší posledního útoku Šeptačů. Ti se snaží vzpamatovat z krvavé války, jenže dlouhé roky bojů si na nich vybírají krutou daň. Na povrch se derou dávná traumata, která odhalují jejich nejzranitelnější stránky. Postupně zpochybňují lidstvo, svou kolektivní komunitu a nakonec i vlastní duševní zdraví. Zvládnou znovu najít vnitřní sílu, aby vytrvali ve svém dosavadním životě, zachovali veškerá přátelství a udrželi celou skupinu naživu?

Obsazení desáté řady v těchto extra epizodách rozšíří Robert Patrick (Terminátor 2), který se představí jako zbrusu nová postava Mays, nebo Okea Eme-Akwari (Cobra Kai), jenž se objevil už v předfinále sezóny jako onen záhadný maskovaný muž. Těšit se můžeme taky na Neganovu ženu Lucille, kterou si zahraje Hilarie Burton Morgan (Extant). Sama je přitom manželkou Jeffreyho Deana Morgana, představitele Negana. Hned v první epizodě s názvem Home Sweet Home se navíc vrátí i Lauren Cohan coby pomstychtivá Maggie Rhee. Další konflikt s Neganem je tak zjevně na spadnutí.

Živí mrtví se vrátí na obrazovky AMC už v neděli 28. února. Jednotlivé epizody budou vycházet v týdenních intervalech a připraví půdu pro poslední jedenáctou „dvojřadu“. Je až k neuvěření, že tenhle televizní fenomén po tolika letech konečně dospěje svého finále. A musím říct, že nás to v redakci začíná docela mrzet. Koukněte dole na novou upoutávku a třeba nám dáte za pravdu.