V ZAJETÍ DÉMONŮ 3: Warrenovi přesvědčují soud o existenci ďábla ve finální upoutávce

Třetí část duchařského hitu představí skutečný případ, který otřásl americkou justicí

Existenci Boha soud uznává pokaždé, když svědek přísahá mluvit pravdu. Je nejvyšší čas, aby uznali i existenci Ďábla. Režisér Michael Chavez otevírá nejsledovanější případ skutečných manželů Warrenových, který je zavedl až k soudnímu dvoru. Netrpělivě očekávané pokračování V ZAJETÍ DÉMONŮ 3: NA ĎÁBLŮV PŘÍKAZ láká finálním upoutávkou, která slibuje atmosférickou jízdu plnou hrůzy, smrti a neznámého zla. Podle prvních ohlasů se zdá, že se Chavezovi podařilo natočit opravdu strašidelné pokračování hodné svých předchůdců. Ostatně, už za tři týdny se o tom budeme moci přesvědčit sami.

Nejnovější příspěvek historicky nejúspěšnější hororové franšízy sleduje mrazivý příběh, který začíná bojem o duši malého chlapce a pokračuje hrůzami, jaké si nikdo nedokázal ani představit. Děsivé události, jež šokovaly i zkušené paranormální vyšetřovatele jako jsou Ed a Lorraine Warrenovi, vychází ze skutečné události. Došlo k ní v roce 1981, kdy mladý Arne Johnson zabil svého bytného Alana Bona. U soudu pak prohlásil, že je nevinný a z činu obvinil nadpřirozené síly.

Scénář k filmu napsal David Leslie Johnson-McGoldrick (Orphan, V zajetí démonů 2) podle námětu, který dal dohromady spolu režisérem předešlých dvou filmů, Jamesem Wanem. Role ústřední paranormální dvojice si zopakovali Vera Farmiga a Patrick Wilson. Vedle nich si zahráli Ruairi O’Connor, Sarah Catherine Hook, Eugenie Bondurant, Julian Hilliard nebo Sterling Jerins. Mimo obou hlavních hvězd se na scénu vrátil taky zajetý tvůrčí tým složený z conjuringovských veteránů jako je producent Peter Safran, kameraman Michael Burgess, productin designérka Jennifer Spence nebo skladatel Joseph Bishara.

Americká premiéra V zajetí démonů 3 je naplánována na pátek 4. června, kdy snímek vyjde paralelně v kinech a na streamu HBO Max. Uvedení nového přírůstku miliardové značky do českých kin se nakonec přesouvá na 24. června, kdy už se počítá s otevřením všech tuzemských multiplexů.