AMERICAN HORROR STORIES: Spin-off ze světa AHS láká první plnohodnotnou upoutávkou

Ryan Murphy představuje další zvrhlé historky z černé kroniky American Horror Story

Televizní stálice American Horror Story se letos dočká hned dvojího rozšíření. Neúnavný workoholik Ryan Murphy totiž vedle jubilejní desáté řady připravil seriálový spin-off, který nabídne hororovou antologii složenou z patnácti samostatných povídek. Projekt se bude jmenovat jednoduše AMERICAN HORROR STORIES a jak naznačuje trailer, některé epizody budou pravděpodobně vycházet z konkrétních sezón hlavního seriálu. Těšit se můžeme na návrat do ikonických lokalit jako je třeba Murder House z první sezóny.

Každá epizoda antologické série by měla nabídnout jeden uzavřený příběh inspirovaný děsivými mýty, legendami nebo folklorem a většina z nich vedle nových tváří uvítá také celou řadu veteránů ze světa AHS. Nováčky zastoupí například Gavin Creel, Aaron Tveit, Kaia Gerber, Sierra McCormick, Paris Jackson, Amy Grabow, Virginia Gardner nebo Danny Trejo v roli vraždícího Santa Clause. Mezi navrátilci pak najdeme Naomi Grossman, Johna Carroll Lynche, Billie Lourd a Matta Bomera. Mluví se dokonce o možném návratu Evana Peterse a Taissy Farmigy. Co je na tom pravdy, to zjistíme nejspíš hned s první kapitolou nazvanou Rubber (Wo)man.

Scénáře jednotlivých povídek napsal Murphy spolu s Bradem Falchukem a Mannym Coto, který zároveň usedl i za kameru. Jednu z epizod dokonce režírovala Sarah Paulson. První dva díly American Horror Stories vycházejí už 15. července exkluzivně na streamovací službě Hulu. Jen krátce na to dorazí i nová řada American Horror Story s podtitulem Double Feature, jejíž premiéra je naplánována na 25. srpna.