ČAS: Znepokojivý trailer Shyamalanovy novinky slibuje mrazivý body horror


Perfektní den na pláži se mění v hrůzostrašnou noční můru, když všichni začnou z nevysvětlitelných důvodů rapidně stárnout. M. Night Shyamalan se po superhrdinské týmovce Glass vrací k mysteriózním nervákům. Jeho novinka ČAS slibuje navýsost znepokojivý zážitek a potvrzuje, že je režisér zase zpátky ve formě. První plnohodnotná upoutávka vábí na mrazivý body horror, u kterého bude tuhnout krev v žilách.

Podle oficiální synopse se snímek zaměří na početnou rodinu užívající si tropické dovolené. Na základě doporučení se všichni vydávají do odlehlé zátoky odklopené skalními útesy, která slibuje hotový ráj na zemi. Jenže tahle idylická utopie má i svoji temnou stránku. Výletníci v křišťálově čisté vodě nejprve objeví tělo ženy a následně začnou děsivě rychle stárnout. Z pláže přitom nevede žádná cesta ven.

Scénář tajemného thrilleru vychází z komiksové předlohy Sandcastle, kterou napsal filmový dokumentarista a scénárista Pierre Oscar Levy a nakreslil švýcarský výtvarník Frederika Peeterse, u nás známý díky komiksům Modré pilulky, Lupus nebo Načmáranec. Nicméně za scénářem filmového zpracování pořád stojí sám Shyamalan a hrůzné události předlohy mají v jeho podání být součástí nějakého mnohem většího tajemství. Z výsledného snímku se tak může vyklubat doslova cokoliv. V hlavních rolích se představí Gael García Bernal, Rufus Sewell, Ken Leung, Vicky Krieps, Nikki Amuka-Bird, Abbey Lee, Alex Wolff, Embeth Davidtz, Thomasin McKenzie a Eliza Scanlen.

Čas do českých film uvede distribuční společnost CinemArt, která zatím slibuje jen letní uvedení. Předběžný datum premiéry nové shyamalanovky je každopádně naplánována na 22. července.