Co vše je ochoten udělat youtuber, když chce, aby ho lidé brali vážně? Připravit velkou akci a natočit o ní film. Štěpán Kozub jako Šimon alias Shoky a Jakub Štáfek jako Martin alias Morthy jsou dva floutci, jejichž skomírající youtuberskou kariéru osudově změní nehoda na 168. kilometru dálnice D1, na místě přezdívaném Devět křížů. Hororově laděnou komedii o honbě za sledovaností, natáčení videí na hraně i opožděném dospívání natočil režisér Andy Fehu, autor oslavovaného sociálního hororu Nenasytná Tiffany.

VŠE O FILMU SHOKY & MORTHY NAJDETE TADY

Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho ale jejich dětinské pranky přestávají bavit a je tu i jeho nová přítelkyně, ambiciózní influencerka Sára. Když navíc jejich kontroverzní video s přepadením večerky sklidí na sítích kritiku, vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce a jejich kanál přestane vydělávat, chtějí se kluci definitivně rozejít. Jedinou šancí, jak si napravit pošramocenou youtuberskou reputaci, je ďábelský plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a obstarožní youtuber Radomil se vydávají na divokou jízdu vstříc záhadnému motorestu Devět křížů.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce byl uveden do kin 5. srpna 2021 a stal se nejúspěšnějším post-covidovým titulem české nezávislé scény. Snímek je dostupný online na Netflixu a na DVD nosičích. Soundtrack s hudbou a hláškami z filmu je k dispozici na hudební platformě Spotify.

Trailer

Filmový song

Galerie

Plakáty