Planet Dark odstartovalo svoji původní tvorbu. Kromě webu, YouTube a sociálních sítí nás nově najdete i v audio podobě na všech vašich oblíbených platformách. Vydejte se s námi po stopách nadpřirozených běsů z českého folkloru, poslechněte si to nejdůležitější, co hýbe světem temných žánrů, a nalaďte si naši kolekci mluvené hrůzy. Poslouchejte náš audio kanál, ať vám nic neuteče. Vše, co jste chtěli vědět o temných žánrech, ale neměli se koho zeptat, najdete na

APPLE PODCASTS SPOTIFY GOOGLE PODCAST STITCHER DEEZER

AUDIO PROJEKTY PLANET DARK


JINACÍ

Každá pohádka má za sebou děsivý příběh plný strachu a nebezpečí. My vám ho řekneme v hororově laděné dokumentární sérii Jinací, která jde po stopách českých strašidel, hledá jejich kořeny, vysvětlení i další legendy. Podcast je předvojem a zároveň doslovem ke vznikajícímu televiznímu seriálu Jinací, který naváže na úspěšný krátkometrážní snímek Lesapán. Audio sérii píše scénárista Petr Koubek (Lesapán, Dáma a Král) společně s dramaturgem a producentem Vratislavem Šlajerem (Shoky & Morthy, Hrana zlomu) a na projektu se podílí přední znalec českého folkloru, docent Petr Janeček (Černá sanitka, Krvavá Máry). Celý seriál bude mít premiéru koncem roku 2021.

EPIZODY:

Jinací #1: Můra
Zlý sen, který nás dusí i s otevřenýma očima. Můra. Kde se vzala, jak vypadá a dá se před ní bránit? Jak se na můru dívá folklor, medicína, ale i lidé, kteří se s ní setkali?

Jinací: bonusová epizoda Krvavá nevěsta
Straší na dálnici D1 Krvavá nevěsta? Bonusový díl, který vznikl u příležitosti premiéry filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce, představuje legendu o Devíti křížích. Vyvražděná svatba, duch zavražděné nevěsty, ale taky nejnebezpečnější úseky dálnice. Můžou za tamní úmrtí neukáznění řidiči, geopatogenní zóny, nebo neklidné duše zemřelých?


STOPY HRŮZY

Příznačně nazvaná kolekce audioknih nabídne pravidelnou dávku hrůzostrašných příběhů prostřednictvím série atmosférických audio povídek. Cyklus zahájí trojice mluvených adaptací díla zakladatele moderního hororu a jednoho z nejvlivnějších spisovatelů vůbec, H. P. Lovecrafta. Zvukové verze děsivých spisů vznikly v renomovaném studiu Needles pod režijním dohledem Robina Kvapila a svým démonickým basem jen je namluvil Miroslav Krobot. Těšit se můžete na Hrůzů v Dunwichi, Volání Cthulhu a Sny v čarodějnickém domě.


PLANET DARK PODCAST

Redakční podcast věnovaný hororům i temným žánrům obecně. Každý měsíc si povídáme o tom, co hýbe žánrovou kinematografií a přinášíme ty nejdůležitější informace, zajímavosti i rozhovory s hosty. Prostě všechno co jste potřebovali vědět o vašich oblíbených žánrech. A možná ještě něco víc.

EPIZODY:

Planet Dark podcast #1
Režisér Andy Fehu, scénárista Ondřej Kopřiva, producent Vratislav Šlajer a odborník na městské legendy Petr Janeček probírají hororovou komedii Shoky & Morthy: Poslední velká akce.

Planet Dark podcast #2
Startuje filmový festival v Karlových Varech a u té příležitosti si povídáme s dramaturgem Martinem Horynou o sekci Půlnočních filmů. Zároveň s blížící se premiérou nového pokračování rozebíráme s etnologem Petrem Janečkem a redaktorem Janem Gálem kultovní klasiku Candyman.

Planet Dark podcast #3
Tentokrát rozebíráme programový blok Planet Dark na filmovém festivalu Febiofest. Našimi hosty jsou režiséři Jonathan Cuartas (Mé srdce bije na tvůj příkaz) a Emil Křižka (Hrana zlomu) spolu s dramaturgem sekce Janem Gálem.

Planet Dark podcast #4
Další epizoda našeho erbovního podcastu představí mimořádně hvězdné hosty. Svou hororové novinku Demonik s námi rozebíra režisér Neill Blomkamp. Tvorbu tohoto světově proslulého režiséra nám hlouběji představuje novinář, spisovatel a znalec sci-fi Ivan Adamovič. Nechybí naše klasická anketa ani novinky redaktora Jana Gála.