Vítejte u erbovního podcastu redakce Planet Dark věnovaného hororům i temným žánrům obecně. Každý měsíc si povídáme o tom, co hýbe žánrovou kinematografií u nás i ve světě a přinášíme ty nejdůležitější informace, zajímavosti a rozhovory s hosty. Prostě všechno co jste potřebovali vědět o vašich oblíbených žánrech. A možná ještě něco víc.
Moderuje Petr Koubek.

Všechno, co jste chtěli vědět o temných žánrech, ale neměli se koho zeptat, najdete na

SEZNAM PODCASTYAPPLE PODCASTSSPOTIFYGOOGLE PODCASTSTITCHERDEEZER

Vše k podcastu Planet Dark najdete tady

EPIZODY:

Planet Dark podcast #1
Režisér Andy Fehu, scénárista Ondřej Kopřiva, producent Vratislav Šlajer a odborník na městské legendy Petr Janeček probírají hororovou komedii Shoky & Morthy: Poslední velká akce.

Planet Dark podcast #2
Startuje filmový festival v Karlových Varech a u té příležitosti si povídáme s dramaturgem Martinem Horynou o sekci Půlnočních filmů. Zároveň s blížící se premiérou nového pokračování rozebíráme s etnologem Petrem Janečkem a redaktorem Janem Gálem kultovní klasiku Candyman.

Planet Dark podcast #3
Tentokrát rozebíráme programový blok Planet Dark na filmovém festivalu Febiofest. Našimi hosty jsou režiséři Jonathan Cuartas (Mé srdce bije na tvůj příkaz) a Emil Křižka (Hrana zlomu) spolu s dramaturgem sekce Janem Gálem.

Planet Dark podcast #4
Další epizoda našeho erbovního podcastu představí mimořádně hvězdné hosty. Svou hororové novinku Demonik s námi rozebíra režisér Neill Blomkamp. Tvorbu tohoto světově proslulého režiséra nám hlouběji představuje novinář, spisovatel a znalec sci-fi Ivan Adamovič. Nechybí naše klasická anketa ani novinky redaktora Jana Gála.

Planet Dark podcast #5
Herci Štěpán Kozub a Pavla Gajdošíková, režisér Emil Křižka a kameraman Ryszard Perzynski o vzniku filmu Hrana zlomu, prvním Planet Dark Original, který vstoupil do kin v listopadu. Temné hororové drama se setkalo s pozitivní kritickou a diváckou odezvou a je označováno za důkaz, že i v Česku lze natočit silný žánrový film.

Planet Dark podcast #6
Jaký je nejlepší vánoční horor? A jaký horor sledovat s rodinou? Speciální díl podcastu ve kterém se tým Planet Dark podělí o své tipy co sledovat o Vánocích. Redaktor Jan Gál, scenárista a moderátor Petr Koubek, producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál a scenárista Štefan Titka odhalují, že Vánoce nemusí být jen svátky klidu, ale děs a gore k nim rozhodně patří.

Planet Dark podcast #7
Před 25 lety vstoupil do kin první Vřískot a odstartoval hororovou revoluci. Čím byl unikátní, jak se proměnil a proč diváky táhne i po pěti filmech a jednom seriálu? Na to hledají odpovědi etnolog a odborník na městské legendy Petr Janeček, redaktor Planet Dark Jan Gál a režisér českých dabingů Bohdan Tůma, který zodpovídá i na naši klasickou anketu.

Plakát