Jihokorejská zombie novinka #Alive láká na intezivní survival uprostřed zamořeného města


Čekání na pokračování Vlaku do Pusanu nakonec nebude tak dlouhé, jak jsme si mysleli. V Jižní Koreji totiž o zombíky rozhodně nouzi nemají. Už příští měsíc tam vychází další nemrtvá žánrovka s názvem #ALIVE.

Jihokorejskou metropoli v ní zachvátí neznámý virus. Situace se vymkne kontrole a celé město je uzavřeno do karantény. Zůstanou jen dva poslední obyvatelé bytového komplexu obklopeni hordami nakažených.

Snímek #ALIVE je celovečerním debutem režiséra Il Choa, který na sebe upozornil působivou krátkometrážní kriminálkou Jin (2011). Vznikl podle původního scénáře Matta Naylora k nedokončenému post-apokalyptickému thrilleru Alone. Sám Naylor ho společně s Choem adaptoval pro korejský trh. V hlavní roli přeživší dvojice se objeví Ah-In Yoo (Burning) a Shin-Hye Park (The Evil Twin).

Asijské zombie kousky v posledních letech svou kvalitou doslova válcují americkou produkci, a jak se zdá, ani #ALIVE nebude žádnou výjimkou. Koukněte na první trailer, který jenom dokazuje, že Jihokorejci našli zaručený recept na oživení nemrtvého subžánru.

Do jihokorejských kin tahle nakažlivá novinka dorazí 24. června. Kdy dorazí k nám na západ zatím není známo.