Agnieszka Smoczyńska natočí dystopické čarodějnické drama HOT SPOT


Polská režisérka Agnieszka Smoczyńska znovu spojí síly se scénáristou Robertem Bolestem. Jejich dalším společným projektem bude dystopická mysteriózní kriminálka HOT SPOT z prostředí uprchlického tábora.

Sama Smoczyńska o sobě tvrdí, že horory nenávidí, přesto ve svých filmech s hororovými prvky často pracuje. Její celovečerní debut Vábení sirén (2015) míchal muzikálové výstupy s krvavými výjevy, následující Útěk (2018) se opíral o ponuré zneklidňující prostředí a psychologickou hrůzu, a ve své povídce z koprodukční antologie Průvodce zlem (2018) pak rovnou adaptovala temný polský folklor.

Nejinak tomu bude i v případě chystaného snímku Hot Spot. Ten se bude odehrávat na konci 21. století, kdy se ostřílený detektiv musí dát dohromady s mladou zástupkyní exotické, leč obávané náboženské sekty, aby vyšetřili rituální vraždu v uprchlickém táboře. Dystopické kriminální drama tematizující čarodějnictví napíše Robert Bolesto (Poslední rodina), s nímž Smoczyńska spolupracovala už na Vábení sirén a Průvodci zlem. Vznik snímku podpoří Sundance Institute, který v roce 2016 režisérce udělil cenu za jedinečnou vizi a design ve Vábení sirén.

Momentálně Smoczyńska připravuje svůj první anglicky mluvený film Silent Twins s Letitiou Wright (Black Panther). Mrazivý příběh dvou sester, které v dětství přestaly mluvit a vytvořily si svůj vlastní tajný svět. V pubertě se pak staly posedlé psaním, následně chlapci a nakonec zločinem. Natáčet by se mělo začít na podzim tohoto roku. Což znamená, že Hot Spot uvidíme nejdřív v roce 2022.