ROZHODNUTÍ NEBO ŽIVOT: Netflix v dubnu rozehraje smrtící videohru

Hororová novinka představí démonický survival, který hráči pocítí na vlastní kůži

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo hrát přestane, zemře. Na Netflixu oprášili osmdesátkové retro hry a přišli s jednou zvlášť vypečenou. Tady se na nostalgii ovšem hrát nebude, tentokrát budou padat hlavy. Na všechny čeká ROZHODNUTÍ NEBO ŽIVOT ve filmové novince, která slibuje hororové Jumanji v 8bitovém rozhraní jako vytržené ze světa Bandersnatch. Jenže oproti filmovému speciálu Černého zrcadla se tady z hráčů stanou obyčejní diváci bez možnosti interaktivního zapojení.

Sledovat budou mladou programátorku, která objeví dávno zapomenutou videohru z 80. let, nazvanou zcela příznačně Curs>r. Místo primitivního gameplaye a dobových pixelů na ni ovšem čeká důmyslný survival, který naruší její realitu a přinutí ji dělat děsivá rozhodnutí a čelit smrtícím následkům.

Rozhodnutí nebo život je celovečerním debutem Tobyho Meakinse, který na sebe upozornil oceňovaným krátkometrážním hororem Lot254, kde byla prokletým objektem pro změnu zase stará analogová kamera. Scénář k filmu napsal společně se Simonem Allenem, jenž stál například za seriálovými Třemi mušketýry od BBC nebo televizním thrillerem Protiúder. V hlavních rolích si zahráli Iola Evans, Asa Butterfield a Eddie Marsan. Jednu z vedlejších postav si pak střihnul sám Robert Englund, a soudě dle upoutávky, kde můžeme slyšet jeho hlas, půjde nejspíš o vypravěče oné démonické hry.

Premiéra snímku je naplánována na 15. dubna 2022, kdy ho do své nabídky zařadí Netflix.