BLACK GLASSES: Dario Argento se po deseti letech vrací s novým filmem. Tady je první foto

Italský mistr hrůzy je zpět a chystá klasické giallo v duchu svých raných filmů

Legendární italský režisér Dario Argento se po desetileté odmlce vrací k filmařině. Jeho nejnovější snímek nazvaný BLACK GLASSES, v originále OCCHIALI NERI, bude velkým návratem k žánrovým kořenům a sám jedenaosmdesátiletý tvůrce slibuje poctivé giallo klasického střihu. Koronavirem zpožděné natáčení přimělo celou řadu fanoušků pochybovat o tom, jestli film vůbec kdy vznikne. Veškeré obavy vyvrátil až distribuční gigant Wild Bunch International, který sdílel vůbec první fotografii z připravovaného projektu.

Snímek zachycuje herečku Ileniu Pastorelli, která ve filmu ztvární hlavní roli slepé prostitutky. Tu při nepovedeném útoku připravil o zrak nelítostný sériový vrah sužující italskou metropoli. Policie je v jeho dopadení bezradná, pomstychtivá společnice proto zahájí vlastní pátrání. Zároveň se ujme mladého čínského chlapce, kterého stejný maniak připravil o všechno, a společně se vydávají na děsivou cestu za krvavou odplatou. Vedle Pastorelli se v hlavní roli objeví debutující Andrea Zhang a jednu z vedlejších postav si zahraje režisérova dcera Asia Argento.

Děj filmu je zasazený do Říma a jeho přilehlého venkova. Do kontrastu staví luxusní svět žádané prostitutky, která pracuje v elegantních hotelech jedné z nejdražších ulic ve městě, a proti němu kulturně odlišné prostředí čínské komunity, z níž pochází chlapec. Argento vysvětluje, že tyto protiklady ve filmu reprezentují jeho touhu zkoumat dva rozdílné světy. Jeden nám dobře známý a druhý kompletně jiný a mnohem tajemnější. „Ona je dospělá a slepá, on je zase příliš mladý na to, aby se o sebe postaral. A ke všemu jsou z odlišných kultur: Italka a Číňan. Právě tato kombinace je hnacím motorem Black Glasses,“ dodává.

Poslední klapka padla na konci srpna a snímek momentálně prochází post produkcí. Premiéra je naplánována na rok 2022, žádné bližší datum uvedení ale zatím není známo. Jen s tou hudbou od francouzské formace Daft Punk to nakonec vypadá pouze na zbožné přání. Dohoda s producenty nepadla a elektronické legendy tak s největší pravděpodobností zůstanou v hudebním důchodu. Podle nejnovějších informací se o soundtrack nakonec postará Louis Siciliano. My se každopádně nemůžeme dočkat. Ať už Argentova novinka dopadne jakkoliv, je potěšující, že posledním zářezem jeho úctyhodné filmografie nezůstane Dracula 3D z roku 2012.

Andrea Zhang, Ilenia Pastorelli a režisér Dario Argento během natáčení Black Glasses