BLACK GLASSES: Brutální trailer ohlašuje velký comeback italského mistra hrůzy

Dario Argento chytil druhý dech a po desetileté pauze se vrací ke svým kořenům s temným giallo krvákem

Hororový titán Dario Argento se po desetileté odmlce vrací zpátky k řemeslu, aby představil novou vizi žánru, který před 50 lety pomáhal formovat. Velký comeback jedenaosmdesátiletého tvůrce nese název BLACK GLASSES, v originále OCCHIALI NERI, a slibuje všechny klasické propriety spaghetti thrillerů. Co od filmu můžeme čekat, odhaluje bezmála dvouminutový trailer, který nese režisérův nezaměnitelný rukopis a láká jak na plnohodnotný návrat k giallo kořenům, tak na poctivá italská jatka. Zkrátka a dobře Argento je zpět a my už se nemůžeme dočkat, až jeho novinku uvidíme.

Snímek vychází z 20 let starého scénáře, který italský velikán napsal spolu s Francem Ferrinim (Phenomena, Tenkrát v Americe), a sleduje slepou prostitutku, jíž o zrak připravil nelítostný sériový vrah při brutálním útoku. Policie je v jeho dopadení bezradná a tak se společnice pouští do vlastního pátrání.  Zároveň se ujímá osiřelého čínského chlapce, jehož stejný maniak připravil o rodinu, a oba se vydávají na děsivou cestu za krvavou odplatou. Hlavní role se ujala Ilenia Pastorelli, její dětský protějšek si zahrál debutující Andrea Zhang a v jedné z vedlejších rolí se ve filmu objeví režisérova dcera Asia Argento.

Black Glasses o víkendu premiérovalo na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu, kde snímek do distribuce koupila americká žánrová platforma Shudder. Zámořské uvedení je naplánované na podzim letošního roku, zatímco do italských kin se film podívá už za pár dnů, a sice 24. února 2022. Kdy zavítá do dalších evropských zemí, to bohužel zatím není známo.