GODZILLA VS. KONG: Monster řež míří na streamovací službu


Model simultánní distribuce v kinech a na streamovacích službách se pro Warner Bros. zjevně stává novým trendem. Jen týden poté, co studio oznámilo svůj záměr uvést pokračování superhrdinského hitu Wonder Woman na HBO Max, se rozhodlo podstoupit stejné kroky s další velkou značkou. Na streamovací službu s největší pravděpodobností poputuje také monster řež GODZILLA VS. KONG.

Podle serveru The Hollywood Reporter se práva na čtvrtý film ze světa MonsterVerse pokusil získat Netflix. Streamovací gigant za možnost uvedení snímku na své službě údajně nabídl monstrózní sumu přesahující 200 miliónů dolarů. Warneři ale dohodu zablokovali. Místo toho momentálně jednají s Legendary Pictures o nasazení snímku na HBO Max, které vlastní konglomerát WarnerMedia. Film by byl dostupný v rámci klasického předplatné a jeho zhlédnutí by nevyžadovalo žádný poplatek navíc. Veškeré zisky, které by generovali noví předplatitelé, by tak šli do kapsy rovnou Warnerům.

Jejich mluvčí sice ubezpečuje, že epický crossover pořád hodlají nasadit do kin v plánovaném květnovém termínu, není ale ani zdaleka jasné, kolik kinosálů v té době bude vůbec otevřených. Květnový program se navíc pomalu začíná plnit konkurenčními hollywoodskými thráky, které byly posunuty kvůli pandemii koronaviru. Potenciální ztrátu tržeb by tak nejvíc odneslo Legendary Pictures. MonsterVerse je jejich vlajkovou lodí a novou Godzillu financovali z 75% celkových nákladů sami. Mnohem výhodnější by tak pro ně bylo podepsat smlouvu právě s Netflixem. Jenže jsou to pořád Warneři, kdo řídí celou distribuci snímku. Legendary se k situaci zatím odmítají vyjdřit.

Inspirován kultovním duelem režiséra Ishira Hondy King Kong vs. Godzilla z roku 1962, Godzilla vs. Kong proti sobě postaví dvě největší monstra filmové historie. Velkolepý střet dávných rivalů natočil Adam Wingard, režisér oslavovaných béček You’re Next a The Guest nebo Blair Witch: 20 let poté. V hlavních rolích se představí Millie Bobby Brown, Kyle Chandler, Alexander Skarsgård, Rebecca Hall nebo Ziyi Zhang. Česká a slovenská premiéra je naplánována na 20. května 2021.