Na co koukat o víkendu

Novinky na českém streamu

Netflix v poslední době žánrovými tituly rozhodně nešetří. Žádnou výjimkou nebylo ani uplynulých sedm dní, během nichž streamovací gigant přidal hned čtyři zajímavé kousky. Ty potěší zejména komiksové nadšence a příznivce Wanova Conjuringverse. Vedle toho jsme se dočkali české premiéry rebootu teenagerovské klasiky Čarodějky, který nakonec místo kin doputoval rovnou na VOD.


ANNABELLE 3 (2019)

Démony posedlá panenka se vrací a tentokrát se rozhodla, že si bude hrát rovnou doma u Warrenů. Třetí část populární hororové série je režijním debutem Garyho Daubermana, scénáristy dvojky Annabelle, Sestry a obou kapitol Kingovky To. Jeho film sice nedosahuje kvalit předešlého dílu, nicméně pořád jde o více než důstojné pokračování se staromilským přístupem, které potěší zejména přítomností obou hlavních tahounů celého Conjuringverse. V pořadí už sedmý snímek ze světa V zajetí démonů je dostupný na Netflixu a zároveň ho najdete v online nabídce HBO GO.


SYN TEMNOTY (2019)

Co kdyby na Zem místo Supermana přistálo něco jiného? Ne každé nadané dítě z jiného světa se stane spasitelem. Brandon se vždycky lišil. Nejenom od svých vrstevníků, ale i všech známých superhrdinů. Místo záchrany našeho světa se ho rozhodl zničit. Syn temnoty je dekonstrukcí supermanovského mýtu z produkce Jamese Gunna, která se podvratně pouští do obecně známého příběhu a představuje komiksový origin jako krvavý horor. Zábavná premisa ale není to jediné, co tenhle formálně vypiplaný snímek nabízí. Vedle fajn atmosféry a několika zajímavých nápadů se dostane i na překvapivě nevybíravé mordy. Film najdete online na Netflixu.


SMRTELNÉ STROJE (2018)

Světu docházejí zdroje, města se proměnila v pohyblivé predátorské stroje a jedna dívka se touží pomstít muži, který ji připravil o matku. Post-apokalyptické fantasy z fascinujícího světa, v němž města požírají města, bylo vysněným projektem Petera Jacksona. Kvůli náročnému natáčení Hobita nakonec režii přenechal debutujícímu Christianovi Riversovi a sám se ujal produkce. Smrtelné stroje vycházejí z knižní young adult série Kroniky hladových měst a jsou plné dechberoucích vizuálních atrakcí i velkolepých futuristických honiček, které si doma můžete užít i s omladinou. Film je nově dostupný na Netflixu.


LEDOVÁ ARCHA: 2. ŘADA (2021)

Planeta zamrzla a poslední zbytky civilizace cestují v obří vlakové soupravě rozdělené podle funkcí a společenského postavení. Zatímco krouží po zeměkouli, tisíce lidí se snaží bok po boku přežít v křehké rovnováze. Seriál Ledová archa je adaptací oslavovaného francouzského komiksu a vnikl v produkci oscarového režiséra Bong Joon-hoa, který už před osmi lety v barrandovských studiích natočil stejnojmennou filmovou verzi. Výpravná série s Jennifer Connelly v hlavní roli byla po deseti epizodách obnovena pro druhou sezónu, která tento týden odstartovala na Netflixu.


THE CRAFT: MLADÉ ČARODĚJKY (2020)

Nechtěli nikomu ublížit, ale ve svých experimentech s magií zašly příliš daleko. Studio Blumhouse se pokusilo navázat na kultovní mládežnický horor Čarodějky a představit jeden z kánonů moderního teenagerovského filmu nové generaci diváků. Jen místo magické posedlosti a tajemné atmosféry k tomu využívá soudobé trendy vyšlapané teen produkcí americké televizní stanice The CW. A stejně jako v zámoří, i u nás The Craft: Mladé čarodějky putovaly kvůli zavřeným kinům rovnou do online distribuce. Nově si je můžete pustit na Google Play. Originál najdete na Netflixu.

žádné komentáře

odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *