THEM: Amazon chystá hororovou antologii jako vystřiženou ze světa Twilight Zone


Jaké hrůzy se ukrývají v Americe? Na to se pokusí zodpovědět zbrusu nová antologie THEM z pera debutujícího scénáristy Little Marvina. Každá řada bude desetidílnou minisérií s uzavřeným příběhem. Ta první s podtitulem COVENANT nás vezme zpátky do 50. let, kdy se mladá rodina nastěhuje do toho nejdivnějšího sousedství. Teaser láká na krajně znepokojivý mix Stepfordských paničekThe Twilight Zone.

První příběh se zaměří na Afroameričany Henryho a Lucky, kteří se s rodinou přestěhují na losangeleské předměstí. Navzdory tomu, že všichni jejich sousedé jsou běloši, se nové místo jeví jako ráj na zemi. Zdánlivě idylická ulice se ale záhy stává epicentrem zlovolných sil, které se je za každou cenu pokoušejí zničit.

Antologie vznikla v koprodukci studií Sony Pictures Television a Amazon Studios a na její realizaci dohlížela výkonná producentka Lena Waithe, autorka oceňovaného seriálu The Chi. Amazonu se celý projekt zalíbil natolik, že objednal rovnou dvě série. V hlavních rolích se představí Deborah Ayorinde (Luke Cage), Ashley Thomas (Top Boy), Shahadi Wright Joseph (My), Melody Hurd (Trick), Ryan Kwanten (Zlověstné ticho), Christopher Heyerdahl (Hell on Wheels) a Alison Pill (Scott Pilgrim).

Them: Covenant premiéruje ve druhé polovině března na SXW Film Festivalu. Následně vyjdou 9. dubna na streamovací službě Prime Video.