Na Netflixu přistála romantická monsterkalypsa LÁSKA A PŘÍŠERY

Zombieland monster filmů

Problémy v lásce občas můžou způsobit i gigantická monstra. Sympatický smolař Dylan O’Brien z trilogie Labyrint hledá svoji bývalku v post-apokalyptickém bijáku, který si vysloužil nominaci na Oscara za nejlepší efekty. Snímek LÁSKA A PŘÍŠERY dokazuje, že romantika a monstra jdou skvěle dohromady. S drobným zpožděním způsobeným pandemií ho v české premiéře konečně uvádí streamovací služba Netflix.

Před sedmi lety naši planetu zachvátila monsterkalypsa, která připravila mladého Joela o všechno. Vzala mu rodinu i dívku jeho snů. Od té doby se ukrývá v podzemní kolonii. Když se mu ale přes rádio podaří navázat spojení se svou bývalou přítelkyní, rozhodne se vydat na dalekou pouť napříč monstry prolezlou krajinou, aby svou pravou lásku znovu našel.

Dobrodružnou monster romantiku natočil režisér Michael Matthews, který spojil síly se scénáristou Brianem Duffieldem (Chůva na zabití, Pod vodou), aby společně do celovečerní stopáže upravili jeho krátkometrážní scifárnu Apokalypsa tady a teď. Výsledkem je nadmíru zábavná podívaná z post-apokalyptického světa, která svým vkusným humorem i divokou akcí nadchla jak diváky, tak kritiky. Vedle sympaťáka O’Briena si ve filmu zahráli Michael Rooker, Jessica Henwick nebo Ariana Greenblatt. Za filmem navíc stojí producenti Stranger Things, Shawn Levy a Dan Cohen, kteří o příšerách vědí svoje.

Láska a příšery je ode dneška dostupná online ve filmotéce Netflixu.