DEXTER: Další upoutávka odhaluje novou identitu i neodkladnou touhu zabíjet

Michael C. Hall si náramě užívá návrat nejoblíbenějšího televizního vraha

Kabelová stanice Showtime se vrací k jednomu ze svých nejpopulárnějších pořadů. Po bezmála deseti letech hodlá navázat na kultovní seriál DEXTER, aby titulnímu hrdinovi napravila reputaci po nepříliš zdařilém finále. Jejich desetidílný revival se představuje s další upoutávkou, která sympatického vraha odvedle zastihla daleko od prosluněného Miami. Nejoblíbenější sériový vrah Ameriky se ukrývá v zapadlém městečku, kde ho všichni znají pod novou identitou skládající vtipnou poklonu autorovi literární předlohy. Seznamte se Jimem Lindsayem, váženým občanem, který už moc dlouho nedokáže odolávat pokušení svého temného pasažéra.

Dexter vznikl podle stejnojmenné knižní série Jeffa Lindseyho a vysílal se od roku 2006 až do léta 2013, kdy se ho producenti vzhledem ke kolísající kvalitě rozhodli zakončit osmou řadou. Původně v titulu nikdo nezamýšlel jakkoli pokračovat, nicméně showrunner Clyde Phillips a hlavní hvězda seriálu Michael C. Hall údajně přišli s natolik zajímavým námětem, že ho prostě nešlo ignorovat. Devátá sezóna tak dostala zelenou.

Televizní revival by se měl odehrávat 10 let po zmizení Dextera Morgana během hurikánu Laura. Podle toho, co je zatím známo, titulní antihrdina nejspíš zakotvil v malém městě Iron Lake, kde se jeho cesty zkříží s psychopatickým podnikatelem jménem Kurt Caldwell. Ten se má stát hlavním záporákem celé nadcházející série a zahraje si ho charismatický Clancy Brown (Highlander, Hvězdná pěchota). V dalších rolích se objeví Jamie Chung, Julia Jones, Alano Miller, Johnny Sequoyah nebo Jack Alcott. Michael C. Hall nakonec bude jediným navrátilcem z původního obsazení. Tuto smutnou zprávu nedávno potvrdil James Remar, představitel Dexterova mentora a adoptivního otce. Podle jeho slov vedení Showtime neoslovilo nikoho z herců předešlých řad.

Velký comeback populárního vrahouna s přísným etickým kodexem je každopádně naplánován na podzim tohoto roku.