DEXTER NEW BLOOD: Nová upoutávka láká na návrat Debry i Harrisona

Z populárního televizního vraha je vlk v rouše beránčím, který marně vzdoruje svému temnému pasažérovi. Spasit se ho snaží jeho vlastní rodina

Možná je z něj monstrum. Ale jako monstrum se rozhodně vyvíjí. Seriálový DEXTER láká na svůj velký comeback s další drasticky dojemnou upoutávkou. Nový trailer konečně prozrazuje něco víc k ději televizního revivalu a vábí na návrat klíčových postav původní série. Jak všichni fanoušci doufali, Jennifer Carpenter se vrací jako Dexterův nový imaginární společník. A aby těch shledání po letech nebylo málo, nebude chybět ani dospělý Harrison pátrající po svém biologickém otci. Desetidílná limitovaná řada s podtitulem NEW BLOOD dorazí na obrazovky už v listopadu.

Televizní fenomén, který kabelová stanice Showtime vysílala mezi lety 2006 až 2013, vznikl podle oceňované knižní série spisovatele Jeffa Lindsayho. Navzdory silně polarizujícímu finále poslední řady v Dexterovi nikdo z producentů nezamýšlel pokračovat. Nicméně showrunner Clyde Phillips a hlavní hvězda seriálu Michael C. Hall údajně přišli s natolik zajímavým námětem, že ho prostě nešlo ignorovat a devátá sezóna dostala zelenou. Nakolik se jí podaří napravit nevýrazný a podle mnohých nedůstojný závěr, se dozvíme na podzim. Z dosavadních ukázek je ale patrné, že New Blood bude kompletně odlišné všech předešlých řad.

Seriálový revival se bude odehrávat 10 let po Dexterově zmizení během hurikánu Laura. Titulní antihrdina se po celou tu dobu skrýval v malém zapadákově, kde si budoval novou identitu ctihodného občana jménem Jim Lindsay. Poklidnou atmosféru ale naruší záhadné zmizení několika místních teenagerů a uprchlého zabijáka přepadne nekontrolovatelná touha vypustit svého temného pasažéra, čímž zkříží svoje cesty s psychopatickým podnikatelem Kurtem Caldwellem. Ten se má stát hlavním záporákem celé nadcházející série a zahraje si ho charismatický Clancy Brown (Highlander, Hvězdná pěchota). V dalších rolích se objeví Jamie Chung, Julia Jones, Alano Miller, Johnny Sequoyah nebo Jack Alcott. Z původního obsazení se vedle hlavní hvězdy a zmiňované Jennifer Carpenter vrátí také epizodní John Lithgow jako Trinity Killer.

Dexter: New Blood dorazí na obrazovky už 7. listopadu 2021.