THE TWIN slibuje rodinnou tragédii a stírání hranic mezi realitou a noční můrou

Variaci na hororový evergreen v podobě podivného chování malých dětí nabídne počin finského filmaře

Rodina v ústředí s Teresou Palmer (Zhasni a zemřeš) v roli matky se sotva vzpamatovala z tragické autonehody, při níž zemřelo jedno z jejích dvojčat, a už ve filmu THE TWIN zažívá další úskalí. V naději, že změna prostředí povede k lepšímu, se rodiče s přeživším potomkem přestěhují do jiného domu na skandinávském venkově.

Jak už to v hororech s dětskými protagonisty bývá, malý Elliot se začne v novém domově chovat přinejmenším zvláštně. Najednou si povídá s neviditelným kamarádem nebo na spící matku zírá uprostřed noci. Co by bylo přisuzováno posmrtné duši jeho nepřirozeně zemřelého bratra Nathana, však v sobě skrývá něco daleko temnějšího.

Finský režisér a scenárista Taneli Mustonen, který se pohybuje hlavně na poli komedie (Třídní sraz po finsku), se po šesti letech vrací k hororu od žánrového debutu Bodom, v němž vyprávěl o krvavé historii jezera v jeho domovině. The Twin, v němž poprvé ve své kariéře opustil rodnou řeč, v traileru naznačuje odklon k folk hororu se zapojením náboženské sekty.

Snímek v premiéře zamíří 6. května na americkou VOD platformu Shudder, která je bohužel zatím českým divákům nepřístupná. Ve stejný den také vstoupí do kinodistribuce.