CRIMES OF THE FUTURE: Crash potkává eXistenZ v další upoutávce Cronenbergovy novinky

Necenzurovaný trailer netrpělivě očekávaného návratu žánrové ikony řeže do živého. Doslova!

Mutace, zhýralá chirurgie, nové orgány a zrůdný svět zbavený bolesti. CRIMES OF THE FUTURE od začátku slibovaly návrat Davida Cronenberga k žánrovým kořenům. Vzhledem k jeho posledním projektům ale asi jen málokdo čekal, že se vrátí s takovou silou a v plném body horor módu. Necenzurovaná upoutávka jeho filmové novinky odhazuje veškeré rezervy stranou a jasně dokazuje, že nové tělo pořád žije!

Cronenbergova meditace nad lidskou evolucí sleduje člověka blízké budoucnost, jak se snaží přizpůsobit přehlcenosti syntetického prostředí, které sám vytvořil. Dobrovolně proto podrobuje svoje tělo nepřirozeným modifikacím, což jedni vnímají jak hrozbu a druzí naopak vidinu neomezených možností. Včetně slavného performera, který spolu se svou partnerkou veřejně předvádí metamorfózu svých orgánů jako avantgardní divadlo. Jejich činnost se ale brzy stává předmětem vyšetřování agentky Národního registru orgánů a stejně tak přitahuje pozornost tajemné subkultury.

Dystopické sci-fi si kanadský filmař napsal sám a jede o jeho první původní scénář od dob eXistenZ, které paradoxně neslo pracovní název Crimes of the Future. Do hlavních rolí obsadil Viggo Mortensena, Léu Seydoux, Kristen Stewart a Scotta Speedmana.

Crimes of the Future premiérují na květnovém festivalu v Cannes a do širší distribuce vstupují 10. června, kdy budou uvedeny v zámořských kinech. A protože Cronenberg měl v Česku vždycky zastání, pevně doufáme, že se ho brzo chopí i nějaký tuzemský distributor.