Mládežnický spin-off Živých mrtvých bude mít zpoždění

Kovid-19 už nakazil i zombíky

Nemrtvý svět Živých mrtvých se v dubnu měl rozrůst o další spin-off s názvem THE WALKING DEAD: WORLD BEYOND. Série, která měla do celého univerza vlít novou krev a vtisknout mu mladického ducha, se ale nakonec kvůli pandemii koronaviru posouvá.

Zhoršující se situace už stanici AMC přiměla zrušit natáčení Živých mrtvých i jejich sidequelu Živí mrtví: Počátek konce. A přestože kompletní první řada World Beyond je dotočená i její odvysílání se odsouvá na neurčito. Poslední epizody jsou totiž pořád ve fázi post-produkce, která musela být pozastavena z důvodu karantény a uzavření všech studií. Plánovaná premiéra tak sice padá, seriálu se přesto dočkáme ještě letos, jak ujišťuje nový plakát.

The Walking Dead: World Beyond představí vůbec první generaci dětí dospívajících ve světě ovládaném zombies. Série má mít celkem dvě řady po deseti epizodách a bude sledovat dvě sestry, které se s přáteli vydaly vstříc živému i neživému nebezpečí na cestě za důležitým posláním. Co při své pouti zažijí, výrazně ovlivní jejich dospívání. Z některých vyrostou hrdinové, z jiných se stanou padouši. Jen nám není úplně jasná cílová skupina diváků. Upoutávky i promo materiály jasně cílí na mladší diváky, zároveň to ale nevypadá, že by se seriál měl vzdát šťavnatých gore efektů.

World Beyond vytvořil producent a scénárista Scott M. Gimple společně s showrunnerem Mattem Negretem. V hlavních rolích se představí Aliyah Royale, Alexa Mansour, Nicolas Cantu, Hal Cumpston, Annet Mahendru a Julia Ormond. Pilotní epizodu natočil Jordan Vogt-Roberts, režisér Konga: Ostrova lebek.