Vítejte v Záhadném sídle Bly. Druhý Haunting je konečně na Netflixu!


Když je někdo mrtvý, ještě to neznamená, že už tu není s námi. Očekávaná druhá kapitola duchařské antologie THE HAUNTING konečně dorazila na Netflix. ZÁHADNÉ SÍDLO BLY odhaluje svoje děsivé tajemství v seriálové adaptaci strašidelných příběhů Henryho Jamese.

Zasazená do Anglie 80. let, nová řada seriálu nás vezme na starobylé panství, kam přijíždí mladá guvernantka z Ameriky, aby se starala o osiřelé sourozence. Čím víc času ale tráví v titulním sídle, tím silněji je přesvědčena, že jsou oba její svěřenci v úzkém spojení se záhrobím. A pokud je před přízraky zesnulých nedokáže uchránit, mohlo by dojít k nevýslovné tragédii.

Druhý Haunting vychází z literární klasiky Utažení šroubu (1898) a dalších tematicky provázaných povídek amerického spisovatele Henryho Jamese, které se protnou v jedné děsuplné rezidenci. Tak jako předešlý Dům na kopci, i druhá série nabídne moderní gotický horor kombinující hutnou atmosféru s propracovanou psychologií svých postav.

Podle prvních recenzí se režisérovi Mikeu Flanaganovi a jeho týmu podařilo vytvořit další brilantně odvyprávěnou duchařinu s mrazivou aurou plnou zármutku a bolesti. Záhadné sídlo Bly své dílčí linie sice rozplétá o něco pomaleji než předešlá série, jakmile do sebe ale všechno začne zapadat, dočkáme se stejně silného naplnění jako v případě Domu na kopci.

Všech deset dílů druhé řady The Haunting je ode dneška dostupných online na Netflixu. Ještě že je před námi ten víkend.

předchozí Kina pořád hrají, chybí už jen ti diváci
další THE BANISHING: Mrazivá duchařina ze staré Anglie

žádné komentáře

odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *