PREDÁTOR 5: Další díl natočí režisér Ulice Coverfield 10 a bude se odehrávat mezi indiány


PREDÁTOR vyrazí na další lov. Navzdory značně rozpačitému přijetí posledních dvou pokračování se 20th Century Studios rozhodlo povolat ikonického mimozemského lovce znovu do akce. V pořadí už pátý film natočí režisér atmosférického sci-fi thrilleru Ulice Cloverfield 10, Dan Trachtenberg. Scénář k němu napíše Patrick Aison, producent a scénárista mysteriózního seriálu Městečko Pines.

Veškeré podrobnosti ohledně chystaného pokračování studio zatím drží pod pokličkou. Ví se jenom tolik, že příští film nebude nijak navazovat na předloňský snímek Predátor: Evoluce od Shanea Blacka. Se zprávou přišel jako první server Deadline. Na novinku následně reagoval sám Trachtenberg, který na Twitteru s lítostí přiznal, že pátý predátorský kousek se v tichosti připravuje už čtyři roky. Pro fanoušky série měl být překvapením, o jehož existenci by se dozvěděli prostřednictvím promyšlené reklamní kampaně.

Tím ale veškerá odhalení nekončí. Magazín Bloody Disgusting dále poukázal na fakt, že podle oficiálních zdrojů Trachtenberg s Aisonem momentálně pracují na filmovém projektu s příhodným názvem Skulls. Ten nejenom že vzniká pro studio 20th Century, ke všemu za ním stojí producent predátoří série John Davis. Podle Bloody Disgusting se rozhodně nejedná o náhodu a Skulls by tak ve skutečnosti mohlo být dalším pokračováním značky. Historický snímek měl sledovat indiánku z kmene Komančů, která se vzepře genderovým normám a tradicím, aby se mohla stát válečnicí. Série by se tak vůbec poprvé mohla vydat do minulosti a postavit obávaného vesmírného zabijáka proti původním obyvatelům Severní Ameriky.

Do podobných spekulací se pustil i server AVP Galaxy. Ten odkazuje na vlastní zákulisní zdroje, které tvrdí, že nový film se bude skutečně odehrávat ještě v dobách před příchodem bílých osadníků na americký kontinent. Ostatně nebylo by to poprvé, co se mimozemský válečník utká s indiány. V komiksové minisérii a její následné novelizaci Predator: Big Game tento legendární lovec změřil síly s vojákem z kmene Navajo. U nás příběh vyšel jako součást komiksového kompletu Predátor Omnibus – Kniha druhá.

Ať už o pátého Predátora diváci stojí nebo ne, sama skutečnost, že u Foxů vzniká nové pokračování nebo vůbec další eRkový film, je víc než povzbuzující. Jejich mateřská společnost Disney totiž v minulosti nebyla nijak zvlášť shovívavá k žánrovým projektům. Zdá se ale, že nakonec přece jenom nehodlá brzdit osvědčené značky a v budoucnu bychom se mohli dočkat i toho slibovaného Vetřelce.