Mistr temnoty Guillermo del Toro přetvoří klasický příběh obživlé loutky

Působivá deltorovská atmosféra se přenese do animovaného muzikálu Pinocchio, který koncem roku uvede Netflix

Ve čtvrtek 27. ledna zamíří do domácích kin del Torova předělávka filmu-noir z konce čtyřicátých let Ulička přízraků, do níž coby manipulativního umělce v nebezpečném spojení s psychiatričkou obsadil Bradleyho Coopera a Cate Blanchett.

Pro svůj příští projekt zvolil ještě klasičtější látku, a to knížku italského autora Carla Collodiho ze sklonku devatenáctého století, která se dočkala nespočtu celovečerních verzí konče snímkem domovské provenience z roku 2019 s Robertem Benignim.

Zbrusu nové zpracování fantaskního příběhu dřevěné loutky PINOCCHIO, kterou přání jejího stvořitele Geppetta zázračně transformuje v živou bytost podléhající infantilní neposlušnosti, se v režisérově pojetí odehrává za Mussoliniho fašistického režimu.

Hlasy ústředních postav propůjčili Gregory Mann, Ewan McGregor a David Bradley, diváci ale uslyší i Tildu Swinton, zmíněnou Cate Blanchett, Christopha Waltze, Finna Wolfharda, Rona Perlamana nebo také Johna Turturra. Režijně bude s del Torem spolupracovat Mark Gustafson, na scénáři se bude podílet Patrick McHale.

Film vznikající náročnou technikou stop motion, tedy fázové animace, nabídne videotéka Netflix letos v prosinci.