Režisér Overlordu chystá nového Van Helsinga, produkovat bude James Wan


Universalovská monstra se vracejí zpět na výsluní. Po úspěšném restartu Neviditelného muže se studio Universal Pictures snaží oživit někdejší slávu svého hrůzyplného panoptika a jenom se hrne dalších monster projektů. Podle serveru Deadline se dokonce rozhodlo přivést zpět legendárního lovce upírů Van Helsinga.

Nizozemského lékaře a vzdělance bojujícího proti vampýrům vytvořil roku 1897 Bram Stoker jako vedlejší postavu svého nejznámějšího románu Drákula. Od 20. let minulého století se doktor Abraham Van Helsing pravidelně objevuje ve filmových adaptacích jako Drákulův úhlavní nepřítel. V roce 2004 se pak dočkal vlastního filmu, který měl nastartovat rovnou celou franšízu. Ambiciózní dobrodružný horor s Hughem Jackmanem v titulní roli ale u kritiků i diváků pohořel a na dalekosáhlé plány tak nikdy nedošlo. Universal přesto Van Helsinga považuje za jednu z nejdůležitějších postav svého filmového archivu. Nikdy se nevdal snahy o její znovuoživení.

Nově nastartovaná vlna zájmu o klasická monstra tak byla jasným impulsem k filmovému rebootu. Tentokrát se ale studio očividně hodlá vydat modernější cestou a následovat úspěch remaku Neviditelného od Leigh Whannella. Ostatně napovídá tomu i fakt, že k projektu byl přizván hororový matador a hitmaker James Wan, který film zaštítí z pozice producenta. Nového Van Helsinga natočí Julius Avery, režisér brutální zombie řeže z 2. světové války Overlord. Ten momentálně přepisuje původní scénář, jehož autorem je Eric Pearson (Godzilla vs. Kong).

Není tomu tak dávno, co se v Universalu nechali slyšet, že jsou otevření možnosti pojmout svoje monster filmy jako eRkové krváky. O to zajímavěji pak výběr Averyho jako režiséra a spoluscénáristy působí. Studio se tak dost možná nehodlá držet zpátky a usiluje o to, aby si jejich ikonický upírobijec pořádně umazal ruce od krve.