CLARICE: Mladá agentka loví sériové vrahy v pokračování Mlčení jehňátek

Mlčení je u konce

Získala reputaci lovkyně monster. Je na čase, aby této pověsti dostála. Ambiciózní televizní projekt CLARICE, který hodlá vyplnit mezeru mezi filmy Mlčení jehňátek a Hannibal, se představuje v plnohodnotné upoutávce. Překvapivě atmosférický trailer za doprovodu cover songu Take Me Home, Country Roads láká na psychologický profil rozpolcené agentky uprostřed mužského světa.

Zasazený do roku 1993, seriál bude sledovat brilantní, ale zároveň křehkou Clarice Starlingovou, jak se snaží prosadit v FBI. Stále pronásledovaná děsivým setkáním s psychopatickým zabijákem Buffalo Billem, mladičká agentka se postupně pouští do pátrání po sériových vrazích a sexuálních predátorech.

Desetidílnou sérii vycházející z knižního Mlčení jehňátek od Thomase Harrise napsal producent Alex Kurtzman spolu s showrunnerkou Elizabeth Klaviter. Titulní agentku si zahraje Rebecca Breeds. V dalších rolích se představí Michael Cudlitz, Nick Sandow, Marnee Carpenter nebo Erica Anderson.

Stejně jako nedávný teaser, i nová upoutávka upomíná na to, že podstatná část příběhu se bude odehrávat ve stínu oscarové klasiky Jonathana Demmeho. Trailer opakovaně odhaluje Buffalo Billa a dává tušit, že snaha agentky překonat trauma z jeho dopadení bude klíčovým motivem celé série. Podobně jako v případě seriálového Hannibala pak její úsilí doprovodí dílčí „monster of the week“ epizody, v nichž bude pátrat po aktivních sériových vrazích. Tentokrát ale nečekejte žádného Hannibala Lectera. Tvůrci prozradili, že se celý seriál obejde bez něj.

Premiéra Clarice je naplánována na 11. února, kdy televizní stanice CBS a služba CBS All Access uvedou pilotní epizodu.