ARMÁDA MRTVÝCH: První upoutávka Snyderova návratu k zombie žánru


Kdo přežije, vyhraje. Zack Snyder vykrádá kasino a vsadil přitom na zombíky. Režisér oslavovaného remaku Úsvit mrtvých se vrací k žánru, který ho před lety „udělal“, a připravil pro Netflix velkorozpočtový heist film za časů nemrtvé apokalypsy ARMÁDA MRTVÝCH. První upoutávka slibuje, co Snyder tvrdil od samého začátku. Našlapanou zombie jízdu, která jede na plný koule. Streamovací gigant mu při natáčení nechal volnou ruku, tak snad se ze řetězu neurval až příliš.

Snímek nás vezme do zdevastovaného Las Vegas, kde propukla nezvladatelné epidemie zombie viru. Aby se nákaza nešířila za hranice města, uchýlila se vláda k razantním krokům. Udělala z místa karanténní zónu a kompletně ho izolovat vysokou zdí z přepravních kontejnerů. Šest let poté se jeden z majitelů tamních kasin rozhodne najmout bandu žoldáků, aby vstoupili do epicentra nákazy a podnikli únos, jaký svět ještě neviděl.

Armáda mrtvých vychází z nerealizovaného scénáře, který v roce 2007 vznikl podle Snyderova námětu. Ten se ho před dvěma lety rozhodl kompletně přepsat a na pomoc si přizval scénáristu třetího Johna Wicka, Shaye Hattena. V hlavních rolích se představí Dave Bautista, Matthias Schweighöfer, Hiroyuki Sanada, Nora Arnezeder, Ella Purnell, Garret Dillahunt, Theo Rossi, Ana de la Reguera nebo Michael Cassidy.

Premiéra je naplánována na 21. května, kdy snímek vyjde na Netflixu. Streamovací služba značce věří natolik, že rovnou objednala dvě další (před)pokračování. Každopádně pokud film uspěje, můžeme si být jisti, že nás čeká nově vzedmutá tsunami vlna dalších zombie filmů.