SVĚTLO A STÍNY: První řada velkolepého fantasy je konečně online

Na Netflix dorazila epická série podle knižních bestsellerů z magického světa Grišaverse

Osiřelá kreslička map na sebe přivolá hněv temných sil. Získá totiž moc změnit osud válkou zmítaného světa. Streamovací gigant rozšiřuje svoji knihovnu s epickou teen fantasy sérií podle knižních bestsellerů spisovatelky Leigh Bardugo. První sezóna seriálové verze young adult románů s názvem SVĚTLO A STÍNY právě vyšla na Netflixu.

Bojem rozervaná říše se otřásá v základech. Když ale mladá dívka jménem Alina Starkov projeví mimořádné schopnosti, svitne naděje. Její moc by mohla být klíčem k osvobození celé země. Se stále rostoucí hrozbou, kterou představuje pás temnoty plný krvelačných příšer, je Alina odtržena od všeho, co zná. Na královském dvoře se postupně učí ovládat své síly, aby se mohla stát členkou privilegované vrstvy mágů známých jako grišové.

Světlo a stíny vznikly podle stejnojmenné první knihy ze série Griša. Do televizní podoby ji převedl scénárista netflixovského hororu V pasti nebo sci-fi pecky Příchozí, showrunner Eric Heisserer. Sama autorka předlohy celý projekt zaštítila z pozice výkonné producentky. Na agregátoru recenzí Rotten Tomatoes si osmidílný seriál momentálně drží skvělých 92% a podle všeho se můžeme těšit na velkolepé temné fantasy se sympatickými hrdiny a detailně propracovaným světem. V hlavních rolích si zahráli Jessie Mei Li, Archie Renaux, Freddy Carter, Amita Suman, Kit Young nebo Ben Barnes.

První řada televizního grišaverza dneska premiéruje online na Netflixu.