LISEY’S STORY: Julianne Moore odhaluje vlastní minulost v seriálu podle Stephena Kinga


Příběh jednoho manželství podle Stephena Kinga. I tak by se dal ve zkratce popsat hloubavý román Lisey a její příběh od světoznámého hororového literáta. A tento ponurý příběh a o vdově slavného spisovatele, co pátrá po vlastní minulosti, se už brzy dočká televizního zpracování. Osmidílný seriál LISEY’S STORY pro streamovací službu Apple TV+ osobně adaptoval Stephen King a jeho první upoutávka se nám snaží dokázat, že naše vnitřní temnota může existovat i mimo nás.

Série bude sledovat manželku zesnulého romanopisce Lisey Landonovou, která se po dvou letech od mužovy smrti konečně rozhodne vyklidit jeho pozůstalosti. Procházení manželových věcí v ní postupně začne probouzet střípky vzpomínek, co úmyslně vytěsnila z paměti. Co ji k tomu vedlo? Minulost, kterou před sebou celou tu dobu ukrývala, zjevně nějak souvisí s temnotou, jež pronásledovala jejího manžela.

Snový thriller, jak streamer seriálovou adaptaci označuje, vznikl podle scénáře samotného Kinga, který oceňovaný román považuje za svou nejlepší knihu. Režie se ujal chilský režisér Pablo Larraín, jenž stál za historickým dramatem No nebo životopisným snímkem Jackie. Volbu režiséra si pochvaluje i King a tvrdí, že se Larraínovi podařilo do příběhu vnést celou řadu nových nápadů a zůstat přitom věrný předloze. Z pozice producenta na celý projekt dohlížel J.J. Abrams, Ben Stephenson (Castle Rock, Lovecraftova země) a Juan de Dios Larraín (33 životů). V hlavních rolích si zahráli Julianne Moore, Clive Owen, Joan Allen, Jennifer Jason Leigh, Dane DeHaan a Sung Kang.

První dvě epizody seriálového Lisey’s Story uvedou u jablíčkářů už 4. června. Další části budou vycházet vždy každý následující pátek.