ZHOUBNÉ ZLO: Nová vize teroru od Jamese Wana přichází do kin

Hororový hitmaker si dal konečně pohov od filmových franšíz a natočil osobitou žánrovku, kterou si rozhodně nechcete nechat ujít

Noční můra v Elm Street lapená ve světě italského gialla. I tak působí návrat hororového hitmakera Jamese Wana k žánrovým kořenům. Jeho nejnovější režijní počin nazvaný ZHOUBNÉ ZLO totiž nabídne nadpřirozený slasher vycházejí z tradice klasických spaghetti thrillerů 70. a 80. let, na nichž režisér vyrůstal. Sám svůj snímek popisuje jako hranice žánru překračující projekt, který je kompletně odlišný jeho dosavadní tvorby. A ode dneška ho najdete v českých kinech.

Wanova novinka sleduje mladou ženu jménem Madison, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd. Jak se ukáže, tyto hrůzné činy nejsou jen výplodem fantazie a ve svých snech sleduje skutečné zločiny. Ty podle všeho souvisí s její tajemnou minulostí. Ať už se jí v dětství přihodilo cokoliv, teď se to vrací zpátky.

Nízkorozpočtový snímek, kterým režisér zaplňoval mezeru mezi prvním a druhým Aquamanem, slibuje osobitou snovou atmosféru a výrazný vizuál plný sytých barevných tónů, příznačný právě pro giallo filmy. Scénář napsala Akela Cooper (Hell Fest) podle společného námětu Jamese Wana a herečky Ingrid Bisu (Sestra), která zároveň ztvárnila jednu z klíčových postav. V hlavní roli se objeví Annabelle Wallis (Annabelle), Mckenna Grace (Dům na kopci, Annabelle 3), George Young (Containment), Maddie Hasson (Mr. Mercedes), Jacqueline McKenzie (Útok z hlubin) nebo Patricia Velasquez (La Llorona: Prokletá žena).

Zhoubné zlo dnes vstupuje do kin po celé České republice.