Addamsova rodina vyráží na dovolenou, zatímco Paroží odhaluje děsuplné tajemství

Ani na halloweenský víkend nepřijdou příznivci temných žánrů v kinech zkrátka

Konec října je tu a s ním i premiéry ve znamení dušiček. Vedle sebe v kinech startují hned dva tituly, které potěší všechny příznivce temných žánrů. Rodiče můžou zahnat dětský hlad po strašidelné podívané s animovaným pokračováním kultovní rodinky, která tentokrát vyjíždí utužovat vztahy na výstřední road trip v morbidním dobrodružství pro celou rodinu. Dospělí se naopak můžou přijít bát u ponurého hororu z produkce Guillerma del Tora, v němž obyvatelé ospalého městečka stanou tváří v tvář s legendární bytostí.


ADDAMSOVA RODINA 2 (2021)

Morticia a Gomez s jistým znepokojením sledují, jak jejich děti dospívají a začínají se vyhýbat rodinným večeřím a dalším společným aktivitám. Proto se rozhodnou upevnit rodinná pouta a vyrazit na poslední strašnou rodinnou dovolenou. Ve velkém karavanu se vydají na dalekou cestu napříč Amerikou, aby se opět sblížili a zažili nová vzrušující dobrodružství. Co by se asi tak mohlo pokazit? To byla spíš řečnická otázka. Všichni víme, že u těchhle podivínů se pokazí úplně všechno. Každopádně jejich bláznivý a tak trochu strašidelný výlet nabídne tu pravou halloweenskou zábavu pro děti i dospělé.


PAROŽÍ (2021)

Malý Lucas něco skrývá. Něco strašlivého. A pokud tomu jeho učitelka s místním šerifem nepřijdou včas na kloub, jeho tajemství by mohlo ohrozit celou komunitu izolovaného městečka v Oregonu. Chmurný horor režiséra Scotta Coopera (Black Mass, Nepřátelé), který vznikl podle povídky Nicka Antoscy (Channel Zero) se po četných odkladech konečně dostává na plátna tuzemských kin. Upoutávky lákají na děsuplnou podívanou, tak snad nepůjde jen o plané sliby a dočkáme se opravdu poctivé atmosférické žánrovky.