HUSÍ KŮŽE: Disney připravuje hraný seriál podle legendární hororové ságy

Slappy a další slavné příšery z knižního vesmíru R. L. Stinea se vrátí v desetidílné televizní adaptaci

Mimořádný úspěch netflixovské trilogie Ulice strachu natočené na motivy stejnojmenné knižní řady rapidně zvedl zájem filmařů o literární dílo spisovatele Roberta Lawrence Stinea. Věhlasný autor hororových příběhů pro děti a mládež je zapsán v Guinessově knize rekordů jako tvůrce nejúspěšnějších dětských sérií jako Mostly Ghostly, The Nightmare Room, Rotten School nebo Husí kůže. Právě poslední jmenovaná se dočká zbrusu nové seriálové adaptace, která vznikne pro streamovací službu Disney+.

Televizní Goosebumps dostane celkem 10 epizod a zaměří se na pětici středoškoláků, kteří na svoje městečko povolají nadpřirozené síly. Aby nechtěnou pohromu odvrátili, budou muset odložit veškerou rivalitu i nevraživost stranou a naučit se spolupracovat, protože klíč k hrozbě, kterou mají před sebou, souvisí s temnou minulostí jejich rodičů.

Seriál tak bude mít podobný příběh jako filmová verze Husí kůže z roku 2015, kde Jack Black v roli samotného R. L. Stinea čelil vlastní oživlé představivosti a spolu s partou teenagerů se snažil zastavit monstra neúmyslně vypuštěná z jeho rukopisů. Důvodem by mohla být skutečnost, že se na seriálu podílí totožný tvůrčí tým, jaký stál za celovečerním snímkem. Produkce se opět ujal Neal H. Moritz (Tajemství loňského léta, Temná legenda, Lebky) a na pozici výkonného producenta usedl přímo režisér zmiňovaného filmu Rob Letterman, který se zároveň bude podílet na scénáři a podle všeho natočí minimálně pilotní epizodu. Seriál spolu s ním napíše scénárista komediálního hitu Yes Man, Nick Stoller.

Stineova kultovní knižní série se poprvé objevila roku 1992 a vycházela po dobu následujících pěti let. Dohromady čítá dvaašedesát dílů a celosvětově se z ní prodalo více než 400 milionů knih. Na hlavní řadu Stine navázal hned několika spin-offy, které vydává dodnes. Chystaný seriál přitomn není prvním pokusem o převedení Husí kůže na televizní obrazovky. Už v 90. letech vznikla stejnojmenná hraná antologie, která se během čtyř odvysílaných sezón dočkala celkem 74 epizod a každá z nich vychází z jiné knihy. Disneyovské Goosebumps je zároveň druhou Stineovskou adaptací z myšákovy dílny. Na svém streamu už v minulém roce uvedl kritiky oslavovanou minisérii Just Beyond, která byla natočena na motivy autorovy komiksové řady stejného názvu.