Stephen King čte první kapitolu ze své nové knihy If It Bleeds


Stephen King platí za jednoho z nejplodnějších spisovatelů vůbec. O jeho romány a knižní světy se rvou filmová studia i televizní stanice a zejména v poslední době ho najdeme opravdu všude. A aby toho nebylo málo, u jeho domovského nakladatelství Simon & Schuster mu právě vychází zcela nová knížka IF IT BLEEDS o čtyřech děsivých novelách.

První z nich, Mr. Harrigan’s Phone, představí znepokojivý posmrtný život jednoho mezigeneračního přátelství. Druhá, If It Bleeds, se vrací zpět k populární vyšetřovatelce Holly Gibneyové, která se poprvé objevila v románu Pan Mercedes a je jednou z hlavních hrdinek Outsidera. Tentokrát musí sama čelit svým vlastním strachům a dost možná i dalšímu outsiderovi. Následující The Life of Chuck zkoumá vnitřní světy každého z nás a poslední Rat sleduje zoufalého spisovatele, který pozná temnou stranu svých ambicí.

K přečtení se nechte zlákat samotným Stephenem Kingem. Ten se totiž rozhodl ukrátit fanouškům čekání a z karantény svého sídla předčítá první kapitolu z titulní novely. Pod tematickým obrazem a ve stylovém tričku.

Kniha If It Bleeds vychází právě dnes v angličtině a dostupná bude v Čechách i na Slovensku. Kdy se dočkáme českého vydání, to zatím není známo. Ale už 30. října bychom se měli konečně dočkat českého překladu Kingova předešlého románu Ústav (The Institute).

žádné komentáře

odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *