Blumhouse a Amazon adaptují podcast The Horror of Dolores Roach


Amazon zjevně miluje podcasty. Z jejich adaptování populárních audio seriálů totiž pomalu vzniká nový trend. Po mrazivém Homecoming, hororovém Lore a nadpřirozeném The Left Right Game spojil síly s Blumhouse Television, aby získal práva na podcastovou řadu THE HORROR OF DOLORES ROACH, kterou hodlá proměnit v další televizní sérii.

Na celý projekt dohlédne showrunnerka Dana Resnik, spolutvůrkyně mysteriózního seriálu Home Before Dark, společně s autorem původního podcastu Aaronem Markem. Práva na jeho adaptování vyhrálo už vloni studio Blumhouse, za které seriál zaštítí Jason Blum, Marci Wiseman a Jeremy Gold coby výkonní producenti.

Podcast The Horror of Dolores Roach je makabrózním příběhem lásky, zrady, trávy, gentrifikace, kanibalismu a práva silnějšího. Celkem se dočkal dvou řad, které sledují nezkrotnou Dolores Roach vracející se do New Yorku po šestnácti letech strávených ve vězení. Její čtvrť se za tu dobu ale drasticky změnila. Aby vůbec přežila, odhodlá se k extrémnímu řešení.

Tahle moderní kanibalská variace na Sweeneyho Todda vznikla podle divadelní hry Empada Loca, kterou Aaron Mark napsal pro herečku Daphne Rubin-Vega. Ta se následně zhostila i titulní role v podcastu a podílet se bude také na seriálové adaptaci jako konzultující producentka.