Šerif Dewey se vrací, David Arquette nebude chybět ani v pátém Vřískotu!


Je to oficiální. Herec David Arquette se vrátí jako šerif Dewey Riley i v pátém Vřískotu. Se zprávou včera přišel Peter Oillataguerre, šéf produkce ve Spyglass Media Group, kde momentálně připravují další kapitolu slavné série.

„Jsem nadšený, že si můžu zopakovat roli Deweyho a být znovu součástí staronové rodiny Vřískotu. Vřískot je velkou součástí mého života a už se za sebe i za fanoušky nemůžu dočkat, až uctíme památku Wese Cravena,“ řekl Arquette.

Jeho návrat do ikonické role každopádně potvrzuje, že SCREAM 5 bude součástí stejného filmového vesmíru jako předešlé čtyři díly. Vedení společnosti Spyglass dále uvedlo, že hodlá přivézt zpět i další staré známé. Ostatně sama Neve Campbell potvrdila, že momentálně jedná s tvůrci o potenciálním návratu Sidney Prescottové. Svou roli by si strašně rád zopakoval i Matthew Lillard (Stu Macher z prvního filmu), jak se nechal slyšet v nedávném rozhovoru.

Veškeré podrobnosti ohledně zápletky se zatím drží pod pokličkou. Autory scénáře jsou James Vanderbilt (Zodiac, Amazing Spider-Man) a Guy Busick (Krvavá nevěsta, Castle Rock). Kevin Williamson, scénárista předchozích Vřískotů, na celý projekt dohlédne jako výkonný producent. Režisérské otěže po zesnulém Wesi Cravenovi převezme tvůrčí duo Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett z filmařské skupiny Radio Silence. Oba stáli za loňským hitem Krvavá nevěsta. Jejich třetí kolega Chad Villella (Southbound) bude produkovat spolu s Williamsonem.

„Nedokážeme plně vyjádřit, co pro nás dílo Wese Cravena a Vřískoty konkrétně znamenají, ani do jaké míry nás ovlivnily profesně. Příběhy Kevina Williamsona nás bavily a inspirovaly celá desetiletí. Jsme nesmírně poctěni, že se můžeme stát součástí Wesova a Kevinova úžasného světa. Jamie a Guy napsali skvělý scénář, který ctí své předchůdce, a my se nemůžeme dočkat, až budeme tuhle novou kapitolu Vřískotu realizovat,“ uvedlo ve svém včerejším prohlášení trio z Radio Silence.

Podle Williamsona je scénář ke Scream 5 originální i vynalézavý, a jedinečným způsobem vzdává hold Cravenovu dílu. Rozhodně se tak máme na co těšit.

Natáčení by mělo začít ve druhé polovině roku ve Wilmingtonu v Severní Karolíně, jakmile budou v Hollywoodu zavedeny bezpečnostní protokoly proti koronaviru. Do té doby uvidíme, kdo všechno se do Woodsboro ještě vrátí.