Critters útočí na HBO GO!

Bacha, koušou!

Milovníci chlupatého šmejdu z vesmíru, pozor! Nejobávanější mimozemské koule se vrací zpátky na Zem a mají přímo kosmický hlad. Na HBO GO dneska přistálo v pořadí už páté pokračování kultovní série PŘÍŠERKY ÚTOČÍ (CRITTERS ATTACK!).

Hororová komedie inspirovaná sérií filmů z 80. a 90. let sleduje dvacetiletou Dreu, která přijme místo chůvy u profesora z univerzity, kam se chystá nastoupit. Aby zabavila jeho děti i svého mladšího bratra, vezme je na procházku do lesa. Netuší však, že poblíž přistála záhadná stvoření, co požírají vše živé. Zatímco jsou jim krvežíznivá stvoření v patách, Drea a děti narazí na zdánlivě neškodnou Biancu, chlupatou příšerku urozeného původu, která utekla svému druhu. Drea s dětmi s ní spojí síly a společně se pokusí zachránit město před mimozemskou katastrofou.

Intergalaktické nenažrané potvory v loňském roce zažily velký comeback. Po dlouhých sedmadvaceti letech se studio Warner Bros. rozhodlo oživit značku Critters a vytvořilo hned dva projekty s těmito rozjařilými uprchlíky z meziplanetárního vězení. Vedle seriálového rebootu v podobě osmidílné websérie Critters: A New Binge, kterou uvedla žánrová paltforma Shudder, vzniklo ještě filmové pokračování s pořadovou číslovkou pět.

Příšerky útočí natočil režisér Bobby Miller, který první zkušenosti s monstry načerpal už ve svém celovečerním debutu, romantické hororové komedii The Cleanse. Scénář k filmu napsal komiksový tvůrce a scénárista prvního dílu Všechno nejhorší, Scott Lobdell. Pátí Critters jsou prvním kouskem filmové série, který se obešel bez neohrožených mezigalaktických lovců Charlieho a Uga. Zato se ale vrátila hvězda původního snímku, žánrová veteránka Dee Wallace.

Prozatím poslední dobrodružství těchto žravých nestvůr z vesmíru najdete ode dneška v online filmotéce HBO GO.