TICHÉ MÍSTO: Na třetím filmu se už pracuje, dorazí v roce 2022!


Zatímco netrpělivě vyhlížíme dvojku Tichého místa, studio Paramount Pictures už začalo pracovat na třetím pokračování. To bude vycházet z původního námětu režiséra a scénáristy obou předešlých snímků Johna Krasinského. Film napíše a natočí Jeff Nichols, autor oceňovaného psychothrilleru Úkryt nebo nostalgické scifárny Půlnoční dítě.

Veškeré detaily ohledně chystaného pokračování se zatím drží v tajnosti. Momentálně není ani jasné, jestli půjde o přímý sequel druhého dílu nebo spin-off, který by rozšířil filmové univerzum o osudy dalších přeživších. Postapokalyptický svět utápějící se v hrobovém tichu je na to bohatý dost a ke všemu nám jeho tvůrci pořád dluží značné množství odpovědí. Tak či onak, studio si k rozvinutí svého vesmíru nikoho lepšího snad ani najmout nemohlo. Nichols je výborný vypravěč, který si dokáže umě hrát s divákem a vybudovat ryze osobitou atmosféru.

Na vznik snímku dohlédne sám Krasinski spolu s výkonnou producentkou Allyson Seeger. Za společnost Platinum Dunes budou produkovat Michael Bay, Andrew Form a Brad Fuller. Paramount hodlá film nasadit do kin už v roce 2022.

Premiéra pandemií zpožděného pokračování Tiché místo: Část II je pak naplánována na 22. dubna 2021. O mimozemské predátory s citlivým sluchem tak následujících několik let rozhodně nouze nebude.