Na HBO GO dorazila nekompromisní ruská řež TAK UŽ KONEČNĚ CHCÍPNI, TÁTO!

Seznámení s rodiči přítelkyně nemusí vždycky probíhat hladce

Kdyby se sešli Quentin Tarantino, Guy Ritchie, Edgar Wright a Sam Raimi u jednoho společného filmu, výsledek by nejspíš vypadal na chlup stejně jako vizuálně vypiplaná groteskní mlátička z Ruska TAK UŽ KONEČNĚ CHCÍPNI, TÁTO (PAPA, SDOCHNI). Rozjařilý celovečerní debut režiséra Kirilla Sokolova, který si libuje v zábavných zvratech a stylizovaném násilí, nově najdete v online filmotéce HBO GO.

Matvej je mladý muž s neobvykle odolnou tělesnou konstitucí. S kladivem v ruce dorazí do domu přítelkynina otce Andreje, aby se mu pomstil za to, že svou dceru dle jejích slov v dětství zneužíval. Mladík ovšem jaksi zapomněl, že otec dívky je shodou okolností drsný a zkorumpovaný policista, který se za žádnou cenu nemíní v tomhle příšerném boji jen tak vzdát. Jak film pokračuje a nabírá na obrátkách, pestrá mozaika vedlejších příběhů, generačních střetů a podvodů znesnadní komukoli vyváznout z bytu se zdravou kůží.

Krví nasáklá žánrovka je neurvalým příběhem rodiny a moderních vztahů, které člověka snadno převálcují, když si je nechá přerůst přes hlavu. Energický scénář kloubící k popukání brutální výjevy s kousavým komentářem soudobé ruské společnosti si napsal sám Sokolov. Do hlavních rolí obsadil Aleksandra Kuzněcova, Vitalije Chajeva, Jevgeniji Kregžde, Jelenu Ševčenko a Michaila Gorevoja.

Řízný splatterpunk Tak už konečně chcípni, táto oběhl filmové festivaly po celém světě a nechyběl ani v letošním programu Festivalu otrlého diváka. Ode dneška si ho můžete pustit online na HBO GO.