GvK: Nová upoutávka odhaluje další momenty epického střetu a dělá z Konga outsidera

Svět potřebuje Konga a Godzilla mu ho nehodlá dopřát

Netrpělivě očekávaný duel GODZILLA VS. KONG láká další velkolepou upoutávkou, která odhaluje nové momentky z epického střetu filmových titánů.

Stejně jako první trailer se i tento minutový spot soustředí primárně na Konga. Tentokrát ho ale zobrazuje ve zcela odlišném světle a místo předešlého favorizování z něj naopak dělá černého koně. V jednu chvíli dokonce leží bez vědomí v troskách Hong Kongu obklopený agenty Monarchu. Dalším odhalením je zřetelný upgrade samotného Godzilly. Vedle výraznější agresivity mu při použití atomového dechu modře září nejenom hřbetní pláty, ale i oči. Což je pravděpodobně jeden z účinků jaderného boostu z předešlého filmu. Upřímně, my už se nemůžeme dočkat, s čím se tvůrci vytasí zase příště.

Moderní střet dávných rivalů natočil Adam Wingard, režisér oslavovaných béček You’re Next a The Guest nebo zdařilého pokračování Blair Witch: 20 let poté. Scénář k filmu napsali Eric Pearson a Max Borenstein podle námětu Zacha Shieldse a Michaela Doughertyho, autora Godzilly II Krále monster. V hlavních rolích se představí navrátilci z předchozího filmu Millie Bobby Brown, Kyle Chandler nebo Ziyi Zhang. Nové tváře zastoupí Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Eiza Gonzalez, Demian Bichir a Brian Tyree Henry.

Monstrózní řež by do českých a slovenských kin měla dorazit 25. března. Samozřejmě za předpokladu, že to aktuální covidová situace dovolí. To americká premiéra je naplánována na 31. března, kdy Godzilla vs. Kong vyjde souběžně na velkém plátně i streamu HBO Max. Bohužel v tuzemsku bude služba dostupná až ve druhé polovině roku. Nezbývá než doufat, že do té doby dojde k opětovnému otevření českých kinosálů.