SHOKY & MORTHY: Dvojice youtuberů nahání krvavou nevěstu v necenzurované upoutávce

Neurvalá dvojka pranksterů hodlá zobořit D1 se svou poslední velkou akcí

Dálnice D1, Devět křížů, tajemná nevěsta, dva youtubeři a poslední velká akce. Štěpán Kozub a Jakub Štáfek jsou kámoši až za hrob, co se honí se za internetovou senzací z legendami opředeného místa. Nejnovější filmový počin režiséra sociálního hororu Nenasytná Tiffany nebo klaustrofobického web thrilleru Pěstírna láká necenzurovanou upoutávkou, která má úplně všechno: atmosféru, humor, krev, zvratky a dokonce i návod na výrobu domácích hoven. SHOKY & MORTHY: POSLEDNÍ VELKÁ AKCE dorazí do kin začátkem srpna.

Shoky a Morthy jsou přátelé od školních let a zároveň jedni z nejpopulárnějších youtberů českého internetu. Mortyho už ale dětinské pranky přestávají bavit, což je částečně způsobené i vlivem jeho nové přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když navíc jejich kontroverzní video sklidí ostrou kritiku a vyslouží jim veřejně prospěšné práce, má o důvod víc se s Shokym nadobro rozejít. Jedinou šancí na napravení jejich nevalné pověsti je ďábelský plán na „poslední velkou akci“. Spolu se Sárou, svéráznou lovkyní duchů Lucií a obstarožním youtuberem a prodejcem vysavačů Radomilem se vydávají na divokou jízdu za objasněním záhady nechvalně proslulého úseku dálnice D1.

Martina Babišová, představitelka hlavní ženské role, snímek v našem vánočním seriálu označila za „velmi zajímavý žánrový počin s nejedním překvapením, co rozvíří vody tuzemského filmového rybníčku.“ Za kameru ostatně usedl talentovaný filmař Andy Fehu, který do české produkce vlil novou krev už svým celovečerním debutem, zmiňovanou Nenasytnou Tiffany. Jasně tak dokázal, že jeho neotřelá práce s žánry v tuzemsku nemá konkurence. Při natáčení Shokyho & Morthyho navíc spojil síly s cenou Emmy ověnčenou produkční společností Bionaut.

Pod Poslední velkou akcí jsou podepsáni producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál, spoluproducenty snímku jsou také režisér Fehu a kameraman Jakub Ševčík. Scénář společně s režisérem napsal Ondřej Kopřiva, spoluautor oceňovaného internetového seriálu Semestr. Kozubovi, Štáfkovi a Babišové ve filmu dále sekundují Andrea Daňková a Tomáš Magnusek. Ve vedlejších rolích se objeví Leoš Noha, Roman Štolpa nebo Roman Skamene.

Premiéra osobitého buddy snímku Shoky & Morthy: Poslední velká akce je naplánována na 5. srpna. První diváci ho ale budou moci vidět už 23. července v Ostravě a 27. července v Praze při speciálních projekcích za účasti tvůrců.