PŮLNOČNÍ MŠE: První upoutávka hororové novinky od režiséra Domu na kopci

Mike Flanagan zve diváky na strašidelnou návštěvu uzavřené ostrovní komunity, kterou ovládla temnota

Režisér a scénárista Mike Flanagan opět spojil síly s Netflixem, aby pro streamera připravil další hororový seriál. Na úspěch brilantních televizních adaptací Dům na kopci a Záhadné sídlo Bly naváže původní minisérií PŮLNOČNÍ MŠE, v originále Midnight Mass. Ta nás vezme na izolovaný ostrov Crockett Island, kde zbožná komunita čelí děsuplným zázrakům. A podle první ukázky se můžeme těšit na další mistrné spojení nadpřirozeného hororu s psychologickým dramatem, nesoucí se v duchu Flanaganových předchozích projektů.

Kusá oficiální synopse uvádí jen tolik, že se obyvatelé odlehlé ostrova stanou po příjezdu tajemného kněze svědky zázračných událostí a děsivých znamení. Sám původní název přitom odkazuje na režisérovy dřívější filmy. Midnight Mass je totiž titul prvního románu od Maddie Young, hlavní hrdinky Flanaganova home invasion thrilleru Hush (2016), a stejná kniha od totožné autorky je k vidění také v jeho adaptaci Kingovky Gerald’s Game (2017).

Netflix spolu s prvním teaserem uvedl i režisérovo prohlášení, kde Půlnoční mši popisuje jako svůj nejoblíbenější projekt, ve kterém se odráží jeho vlastní traumata z minulosti. Nápady, na nichž celá minisérie stojí, ho údajně děsí až do morku kostí. V hlavních rolích se objeví Kate Siegel (Hush, Dům na kopci), Zach Gilford (Očista: Anarchie), Annabeth Gish (Akta X, Before I Wake), Henry Thomas (E.T., Dům na kopci), Rahul Kohli (iZombie, Záhadné sídlo Bly), Robert Longstreet (Halloween zabíjí), Kristin Lehman (Půjčovna masa), Hamish Linklater (Legion) nebo Samantha Sloyan (Hush, Dům na kopci).

Premiéra kompletní sedmidílné série je naplánována na 24. září.