RESIDENT EVIL: RACCOON CITY ještě jednou v mezinárodním traileru s kupou nových záběrů

Alternativní upoutávka filmového rebootu videoherní série představuje hordy nového materiálu a podstatně lépe zachycuje ducha předlohy i hororovou atmosféru snímku

Že vás první trailer filmového rebootu videoherní série Resident Evil příliš nenadchl? Nevadí! Studio Sony Pictures to zkouší ještě jednou s alternativní upoutávku. Ukázka určená primárně pro asijský trh představuje doslova hordy nových záběrů a oproti oficiálnímu americkému traileru se jí daří podstatně lépe zachytit nejenom ducha herní předlohy, ale hlavně prodat hororovou auru chystaného snímku. Musím to pořádně zaklepat na dřevo, ale zatím to vypadá, že tvůrci nekecali a RESIDENT EVIL: RACCOON CITY bude opravdu tím věrným návratem ke strašidelným kořenům celé série.

Restart filmové ságy nás vezme tam, kde to všechno začalo. Do roku 1998, kdy středozápadní městečko Raccoon City zažilo svůj největší pád. Z podzemních laboratoří farmaceutického giganta Umbrella Corporation unikne děsivé zlo, které navždy promění všechny obyvatele kdysi prosperující komunity v lidožravá monstra. A uprostřed toho všeho se nachází hrstka přeživších, která usiluje o odhalení pravdy skrývající se za hrůznými událostmi.

Nový Resident Evil napsal a natočil autor klaustrofobického žraločího nerváku 47 metrů, Johannes Roberts. Podle jeho vlastních slov bude snímek věrnou adaptací prvních dvou videoher, která by zároveň měla nastartovat úplně nové filmové universum inspirované příběhy a oblíbenými postavami z herní klasiky od japonského Capcomu. V hlavních rolích se objeví Kaya Scodelario (Kořist), Robbie Amell (Chůva na zabití), Hannah John-Kamen (Ant-Man a Wasp), Avan Jogia (Zombieland: Rána jistoty), Tom Hopper (Umbrella Academy) a Neal McDonough (Minority Report).

Resident Evil: Raccoon City dorazí do českých a slovenských kin 2. prosince 2021.