ČERNÝ TELEFON: Ethan Hawke unáší děti v novince od tvůrců hororového hitu Sinister

Joe Hill, Scott Derrickson, C. Robert Cargill a Ethan Hawke se potkali u nadpřirozeného retro hororu. To není vtip, ale zaručený recept na žánrovou pecku

Telefon je odpojený. Přesto na něj každou noc volají mrtví. Hvězdný tým, který stál za mrazivým hitem Sinister (2012), se vrací k žánrovým kořenům s hororem ČERNÝ TELEFON. Filmová adaptace stejnojmenné povídky Joe Hilla, která u nás vyšla jako součást sbírky Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy, představí Ethana Hawka v nejděsivější roli jeho kariéry. A první trailer dává tušit, že nás čeká další navýsost znepokojivá podívaná.

Finney Shaw je normální třináctiletý kluk, kterému změní život sadistický vrah, jenž ho unese a uvězní ve zvukotěsném sklepě, kde nemá smysl volat o pomoc. Jenže pak zazvoní na zdi visící odpojený telefon a na Finneyho začnou ze sluchátka mluvit předchozí únoscovy oběti. Ty mají jeden společný cíl – postarat se o to, aby Finneyho příběh neskončil tak tragicky jako ten jejich.

Scénář k filmu napsalo osvědčené tvůrčí duo Scott Derrickson a C. Robert Cargill, které má na svém kontě vedle zmiňovaného Sinistera taky hravou komiksovku Doctor Strange, a režijních otěží se i tentokrát chopil sám Derrickson. Celý projekt vznikl v produkci hororového matadora Jasona Bluma a v hlavních rolích se vedle démonického Hawka objeví James Ransone (Sinister, To Kapitola 2), Jeremy Davies (Ztraceni), Madeleine McGraw (Outcast) a Mason Thames. Hawkovu hrůznou masku, na kterou láká plakát i trailer, vytvořil legendární filmový maskér a specialista na výživné gore efekty, Tom Savini (Úsvit mrtvých, Pátek třináctého, Od soumraku do úsvitu).

Černý telefon dorazí do českých a slovenských kin 27. ledna 2022. Začátek příštího roku tak pomalu začíná slibovat hotové žánrové žně.