TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU: Starý dobrý Leatherface řádí jako zamlada v krvavé upoutávce

Kožená tvář proti bandě influencerů. Netflix vypustil plnohodnotný trailer netrpělivě vyhlíženého návratu ikonické značky. Raději ale kroťte přehnaná očekávání

Současnému trendu hororových návratů s takzvanými re-quely se neubránila ani Kožená tvář. Od posledního Texaského masakru přitom neuběhlo ani 5 let a symbol šílenství, jenž před půl stoletím nadobro změnil tvář filmového hororu, se znovu hlásí o slovo s další snahou restartovat kdysi významnou značku. V pořadí už devátou část má na svědomí žánrový veterán Fede Alvarez, který se po vzoru Lesního ducha snaží vdechnout nový život další ikonické sérii a slibuje oldschoolové pokračování přesně v duchu originálu. Na scénu se má vrátit nejenom původní Leatherface, co se ani na stará kolena nehodlá vzdát svého řemesla, ale také final girl prvního filmu Sally Hardesty, která naopak touží srovnat dávné účty. Důvodů k radosti a napjatému očekávání tak máme hned několik. Nebo jsme alespoň měli, dokud Netflix nezačal vypouštět jednotlivé upoutávky.

Zatímco teaser se alespoň částečně snažil prodat nostalgické ozvěny originálu, nová ukázka na podobnou snahu rezignuje úplně a jde rovnou na věc. Do zapadlého mikrosvěta kdesi v Texasu přijíždí skupinka idealistických influencerů a zvídavost je zavede přímo do domu proslulého vraha s maskou z lidské kůže. Dávné zlo se probouzí a krvavý masakr začíná nanovo. Co naplat, že Leatherfaceova motorová pila řeže kam se dá, včetně autobusu plného zoomerů. Samotnému traileru se totiž absolutně nedaří tnout do živého.

Dvouminutové video láká akorát na další generický sequel plný hyperrealistického násilí, který nenabídne víc, než zábavnou vyvražďovačku na jednou použití. Proklamovaný duch původního filmu se tu smrskává jen a pouze na návrat zmiňovaných postav a i ty působí hlavně dojmem prázdné úlitby momentálním trendům. Sugestivní šílenství a autentická hrůza Hooperovy klasiky tak zjevně nadobro zůstanou výsadou své doby.

Výsledné soudy si samozřejmě nechám na 18. února, kdy TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU uvede Netflix v celosvětové premiéře. Nicméně moje dojmy z traileru jsou převážně negativní. Takže pokud taky patříte k příznivcům originálu, výrazně doporučuju krotit všechna přehnaná očekávání. Alvarezem produkované pokračování pak může jedině překvapit.