SHOKY & MORTHY: POSLEDNÍ VELKÁ AKCE: Režisér Nenasytné Tiffany představuje svůj nový film


Co je youtuber ochotný udělat pro to, aby ho lidi konečně brali vážně? Připravit velkou akci a natočit o ní film!

Všichni YouTubem povinní se sešli v první ukázce nového snímku režiséra Andyho Fehu, autora osobitého hororu Nenasytná Tiffany nebo klaustrofobického web thrilleru Pěstírna. Buddy komedie o dvou pranksterech, jejichž skomírající kariéru osudově změní nehoda na dálnici D1 u místa přezdívaného Devět křížů, se jmenuje SHOKY & MORTHY: POSLEDNÍ VELKÁ AKCE a do kin dorazí v průběhu léta 2021.

Premiérový teaser představuje oba titulní hrdiny. Štěpán Kozub jako Šimon alias Shoky a Jakub Štáfek jako Martin alias Morthy jsou dva internetoví floutci honící se za sledovaností. Mortyho ale dětinské pranky už moc nebaví. Rád by zkusil něco jiného. A pak je tu jeho nová přítelkyně, influencerka Sára. Když navíc jejich kontroverzní video sklidí ostrou kritiku a vyslouží jim veřejně prospěšné práce, má odůvod víc rozejít se Shokym. Jedinou šancí na napravení jejich nevalné pověsti je ďábelský plán na „poslední velkou akci“. Spolu se Sárou, svéráznou lovkyní duchů Lucií a obstarožním youtuberem Radomilem se vydávají na divokou jízdu k záhadným Devíti křížům.

Štěpán Kozub a Jakub Štáfek u Devíti křížů

Nebyla to žádná náhoda, že do hlavních rolí byli obsazeni právě Kozub se Štáfkem. Oba jsou zkušení improvizátoři a mají bohaté zkušenosti se sociálními sítěmi. Sami jsou milovníci výzev s desetitisíci followery na svých účtech a podle tvůrců se prostě skvěle doplňují. „Chemie mezi Jakubem Štáfkem a Šťepánem Kozubem je doslova podmaňující a nemůžu se na jejich výkon před kamerou vynadívat,“ komentuje režisér Andy Fehu.

Čtyřiadvacetiletého Kozuba proslavila improvizační show Tři tygři nebo webové seriály sKORO NA mizině a Lajna. Zahrál si taky v krátkometrážním hororu Ruchoth Raoth a momentálně s režisérem Emilem Křižkou připravuje jeho celovečerní debut Hrana zlomu. Třicetiletý herec Štáfek, mimo jiné také režisér, scénárista a zápasník smíšených bojových umění MMA, na sebe upozornil v seriálu Ulice a rolí fotbalisty Lavického v seriálu Vyšehrad. V hlavních ženských rolích jim sekundují herečky Andrea Daňková a Martina Babišová. Obě za sebou mají zkušenosti z prestižních hereckých akademií v New Yorku a Dublinu. Ve filmu dále hrají Tomáš Magnusek, Leoš Noha, Roman Štolpa a Roman Skamene.

Režisér Andy Fehu s kameramanem Jakubem Ševčíkem

Současnou komedii o neurvalém honu za senzací i opožděném dospívání napsal Andy Fehu společně s Ondřejem Kopřivou, spoluautorem oceňovaného internetového seriálu Semestr. „Všechny moje filmy si pohrávají s prvky humoru a komedie. Nikdy nebyly jednoznačně strašidelné, naopak jsem tyto žánry vždycky rád propojoval. Každý z mých filmů je v podstatě legrace, jen tenhle je mnohem vtipnější,“ odpovídá Fehu na otázku, proč si po výrazných žánrových projektech vybral právě komedii.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce vznikl v produkci společnosti Bionaut a jsou pod ním podepsáni producenti cenou Emmy ověnčeného web seriálu #martyisdead, Vratislav Šlajer a Jakub Košťál. Svůj snímek z pozice producenta zaštítil i Andy Fehu a kameraman Jakub Ševčík. Premiéra téhle divoké youtuberské komedie od Devíti křížů je naplánována na léto příštího roku.